Memecoin BONK rośnie o 4300% w 5 dni. Ostrożnie z FOMO | Wiadomości | CrypS.

Memecoin BONK rośnie o 4300% w 5 dni. Ostrożnie z FOMO

Mariusz Przepiórka
bonk nowy memecoin

Nowy psi token BONK zyskuje w ekspresowym tempie zwiększając swój kurs o ponad 4300% w ciągu ostatniego tygodnia. Dzięki aktywności wokół memecoina zyskuje także Solana. Czy mamy do czynienia ze schematem typu pump and dump?  


W ubiegłym tygodniu wartość Solany (SOL) spadła do najniższego poziomu od lutego 2021 roku. Ostatnie dni przyniosły jednak poprawę dla jej kursu, który podniósł się o ponad 35% w ciągu ostatnich 7 dni.  Patrząc na ostatnie dwadzieścia dni Solany, od  startu BONK wolumen na łańcuchu wzrósł o 400%.

Część społeczności kryptowalutowej przypisuje niedawny skok wartości Solany tokenowi Bonk (BONK), który w ubiegłym tygodniu dokonał airdropu około 50% z 56 bln tokenów. Około 20% zrzutu skierowano do kolekcji tokenów NFT na blockchainie Solana, a 10% trafiło do kolekcjonerów skupionych wokół Solany. Nie brakuje głosów, że nowy memecoin z psem rasy Shiba Inu może wpłynąć na poprawę ogólnej sytuacji blockchainu Solana.

Użytkownicy Reddita zalecają ostrożność wobec BONK

Ożywiona dyskusja na temat airdropu BONK i wzrostu jego wartości toczy się również na platformie Reddit. Według danych CoinGecko tylko dziś wartość Bonk wzrosła o kolejne 100%. Wolumen obrotu memecoina wynosi aktualnie ponad 137 mln dolarów. Kapitalizacja rynkowa przekroczyła 200 mln USD i według niej projekt jest aktualnie 139 największym coinem na rynku.

Memecoin BONK - czy widzimy już zapowiedz dumpu
Kurs BONK – ostatni tydzień

Użytkownicy Reddita zwracają jednak uwagę na fakt, że 50% zasobów tego tokena jest w rękach 20 czołowych posiadaczy, co powinno budzić niepokój. Podobnie jak fakt, że token istnieje od roku, a niespodziewanie teraz znacznie zyskuje na wartości. Mimo to hajp rozkręcany na Twittierze wydaje się przynosić efekt i liczba posiadaczy tokenów stale rośnie, zbliżając się do 100 000 osób.

Bonk zyskuje na wartości, ale jest wysoce prawdopodobne, że podzieli los innych memicznych i psich tokenów, takich jak Doge i Shiba Inu, które równie szybko zyskują, ale później następuje gwałtowny spadek, po którym inwestorzy nie są w stanie odzyskać środków. Może okazać się także, że po wielkiej pompie przyjdzie czas na potężny zrzut. Przy tej okazji warto przypomnieć, że czasem najlepsze inwestycje, to te niedokonane.

bonk nowy memecoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.