Paragwaj wkrótce przedstawi ustawę bitcoinową | Wiadomości | CrypS.

Paragwaj wkrótce przedstawi ustawę bitcoinową

Mariusz Przepiórka
Paragwaj - kryptowaluty / bitcoin ustawa

Decyzja Salwadoru, aby zaakceptować bitcoina jako prawny środek płatniczy, wydaje się wpływać na ustawodawców w całym regionie i zachęca ich do rozważania własnych strategii kryptowalutowych. Kolejnym krajem, który idzie w ślady Salwadoru, jest Paragwaj. Południowoamerykański kraj zapowiedział, że wkrótce przedstawi ustawodawstwo kryptowalutowe.

Paragwajski kongresmen Carlitos Rejala i senator Fernando Silva Facetti planują w najbliższą środę wprowadzić projekt ustawy o bitcoinie (BTC), podkreślając pilną konieczność sformułowania spójnej strategii aktywów cyfrowych dla swojego kraju.

– Jestem tutaj, aby zjednoczyć Paragwaj – Rejala zatweetował w piątek, dodając, że on i jego współpracownik planują ogromną niespodziankę dla Paragwaju i świata. Rejala nie sprecyzował, jakie będą założenia ustawy, niektórzy parlamentarzyści z Paragwaju chcą podążać za przykładem Salwadoru i uczynić bitcoin legalnym środkiem płatniczym. 6 czerwca Rejala poinformował ponad 50 000 obserwujących na Twitterze, że cyfrowe aktywa będą związane z „ważnym projektem„, który wprowadzi w Paragwaju innowacje o światowym zasięgu.

Opierając się na wcześniejszych wypowiedziach Rejali, można stwierdzić, że nadchodzący projekt ustawy wprowadzi przepisy, które uczynią Paragwaj wiodącym ośrodkiem dla zagranicznych inwestorów kryptowalutowych, a może nawet górników bitcoinowych. Może on obejmować przepisy dotyczące akceptacji BTC jako prawnego środka płatniczego.

Ameryka Łacińska w kryptowalutowej awangardzie

Ameryka Łacińska jawi się jako potencjalna oaza adopcji kryptowalut ze względu na lokalną presję gospodarczą i fiskalną, szczególnie w krajach takich jak Argentyna, Wenezuela i Meksyk. W Ameryce Łacińskiej swe siedziby mają obecnie co najmniej dwa start-upy kryptowalutowe o wartości powyżej 1 mld USD.

2TM Group, spółka macierzysta brazylijskiej giełdy kryptowalut Mercado Bitcoin, zakończyła niedawno rundę finansowania w wysokości 200 mln USD z SoftBank, zwiększając swoją całkowitą wycenę do szacunkowej kwoty 2,1 mld USD. Z kolei meksykańska giełda kryptowalutowa Bitso jest wyceniana na 2,1 mld USD po zakończeniu rundy finansowania serii C.

Paragwaj - kryptowaluty / bitcoin ustawa
reklama
reklama