Promotorzy OneCoin zabici w Meksyku | Wiadomości | CrypS.

Promotorzy OneCoin zabici w Meksyku

Zerelik Maciej
onecoin scam

W Mazatlan w Meksyku znaleziono ciała dwóch promotorów jednego z największych kryptowalutowych scamów – OneCoin. Lokalna gazeta La Tercera, zasugerowała, że za śmiercią oszustów mogą stać lokalne kartele.

Oscar Brito Ibarra i Ignacio Ibarra, dwaj główni promotorzy OneCoin, zostali prawdopodobnie porwani i zabici w Meksyku. Według raportu Cointelegraph en Español, obaj mężczyźni promowali OneCoin jako metodę płatności dla motoryzacyjnej firmy marketingowej.

Przerażająca wiadomość została po raz pierwszy podana w sobotę, przez główną latynoamerykańską gazetę La Tercera . Zgodnie z raportem, ciała Brito i Ibarry zostały znalezione w walizkach, na pustej działce. Według wstępnych badań, zostali oni zabici przez uduszenie.

Według La Tercery, historia ta rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy to Oscar Brito Ibarra, obywatel Chile, po raz pierwszy zapisał się jako partner, do programu OneCoin. Założony w 2014 roku projekt OneCoin stał się już w tym czasie ogromnym scamem, a w 2017 roku wiele światowych władz określiło go mianem „schematu Ponzi”

Po chwilowej promocji OneCoin, Oscar Brito Ibarra, wraz z argentyńskim partnerem Ignacio Ibarra, zaangażował się podobno w promocję programu zniżek na zakup samochodów, przy pomocy tokena OneCoina. Według raportu, obiecane samochody nigdy nie zostały dostarczone, a dwaj mężczyźni nadal promowali ten przekręt w całej Ameryce Łacińskiej.

W morderstwo mogły być zamieszane lokalne kartele

Jak wynika z raportu, obaj panowie oszukali około 140 osób w całej Argentynie, a poszkodowani mogli stracić nawet 400 000 dolarów.

20 czerwca, Brito i Ibarra udali się do Mazatlan, Sinaloa. Dokładny powód wyjazdu pozostaje niejasny, chociaż wyjazd mógł być powiązany z ich samochodowym biznesem. Ciała mężczyzn zostały znalezione kilka dni później.

Powołując się na raport amerykańskiej administracji ds. egzekwowania prawa antynarkotykowego, La Tercera zasugerowała, że w morderstwa mogły być zaangażowane lokalne kartele, które coraz częściej zajmują się kryptowalutami w celu prania pieniędzy.

OneCoin jest znany jako jeden z największych kryptowalutowych scamów, zaraz obok BitConnect. Firma z siedzibą w Bułgarii, rzekomo nadal pozostaje w pełni operacyjna, pomimo zarzutów, że wyłudziła 4 mld euro (4,4 mld dolarów) w ramach schematu piramidy finansowej.

W lipcu, singapurski sąd ukarał naganiacza Fok Fook Senga, znanego lepiej jako Fred Fok. Promotor OneCoina zapłaci grzywnę w wysokości 71 700 USD.

onecoin scam
reklama
reklama