Malezyjski regulator nakazuje usunąć bitomaty | Wiadomości | CrypS.

Malezyjski regulator nakazuje usunąć bitomaty

Michał Misiura
malezyjski regulator idzie na wojnę z bitomatami Regulacje

Malezyjska Komisja Papierów Wartościowych (SC) ostrzega opinię publiczną przed korzystaniem z bitomatów i nakazuje ich operatorom zakończyć działalność.

Bitomaty pozwalają na kupno i sprzedaż cyfrowych aktywów przy pomocy kart płatniczych i gotówki. W Malezji takie urządzenia są dość popularne i umożliwiają też wymianę różnych kryptowalut na tradycyjną walutę. Zgodnie z najnowszym ogłoszeniem Malezyjskiej Komisji Papierów Wartościowych (SC), większość z nich może wkrótce zniknąć z kraju.

Bitomaty jak giełdy

W swoim ostrzeżeniu SC wskazała, że podmioty obsługujące bitomaty są traktowane jak giełdy kryptowalutowe i muszą zarejestrować się w SC. Komisja podkreśliła, że żaden podmiot nie uzyskał od niej zgody na prowadzenie takiej działalności. W związku z tym malezyjski regulator zaleca ostrożność i przypomina opinii publicznej, by nie korzystała z usług nieautoryzowanych podmiotów lub osób fizycznych. Osoby korzystające z takich usług nie są bowiem objęte ochroną przepisów dotyczących papierów wartościowych i są narażone na ryzyko oszustwa.

Regulator wzywa do usunięcia bitomatów

Regulator ostrzegł również wszystkich nieautoryzowanych operatorów bitomatów w Malezji, by niezwłocznie zaprzestali swojej działalności. Prowadzenie giełdy kryptowalutowej bez licencji SC stanowi naruszenie malezyjskiego prawa w zakresie papierów wartościowych i podlega wysokiej karze finansowej lub pozbawieniu wolności do 10 lat. W swym komunikacie Komisja wskazuje, że lista podmiotów zarejestrowanych w SC znajduje się na jej stronie internetowej.

Ponadto regulator zachęca inwestorów do zgłaszania wszelkich przypadków podejrzanej działalności związanej z branża kryptowalutową. Wskazuje tu także podejrzane strony internetowe, telefony lub e-maile z ofertami inwestycyjnymi o wysokim poziomie zysku.

malezyjski regulator idzie na wojnę z bitomatami
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.