Sam Bankman-Fried tworzy nowy system płatności. Wkrótce wielu z was stanie się milionerami? | Wiadomości | CrypS.

Sam Bankman-Fried tworzy nowy system płatności. Wkrótce wielu z was stanie się milionerami?

Jacek Walewski
SBF FTX

Sam Bankman-Fried został uznany przez ławę przysięgłych za winnego. Teraz czeka w zakładzie karnym na werdykt sądu. Przy okazji tworzy nowy system płatności.


Sam Bankman-Fried umie ustawić się wszędzie!

Sam Bankman-Fried przyzwyczaił się do życia w luksusie. Za czasów świetności FTX latał prywatnym odrzutowcem i mieszkał w luksusowym apartamencie. Dodajmy do tego spotkania z VIPa-mi z Białego Domu.

Teraz biznesmen prowadzi ersatz dawnego życia. Dzieli celę z Juanem Orlando Hernándezem, byłym prezydentem Hondurasu (otrzymał zarzuty handlu bronią palną i narkotykami), oraz Genaro Garcíą Luną, byłym sekretarzem bezpieczeństwa publicznego Meksyku (został już skazany – za pomoc kartelowi Sinaloa w przemyceniu ponad 50 kilogramów kokainy do USA). Jakie miejsce, takie VIP-y.

Na tym jednak „ustawianie się” na nowo Bankmana-Frieda się nie kończy. Ponoć były szef FTX już przystosował się do życia w więzieniu. Tworzy nawet nowy system finansowy. Na czym ten polega? Nie, nie na papierosach.

Na początku dodajmy, że zakład karny, w którym biznesmen przebywa, zakazał posiadania przez więźniów papierosów, które niemal tradycyjnie uchodzą w takich miejscach za walutę. Więźniowie mają inny środek płatniczy – śmierdzące makrele.

Sam Bankman-Fried ma jednak przewagę nad innymi współwięźniami. Nie jada mięsa, w tym ryb. Jak podaje anonimowe źródło, ponoć zbiera paczki z makrelą i tym samym w szybkim tempie się bogaci. Jak na razie wydał przetwory rybne na m.in. usługę fryzjerską (cztery paczki z makrelą), co pozwoliło mu dość schludnie wyglądać w czasie procesu w sądzie.

Sam dopiero jednak uczy się więziennej ekonomii, bowiem, jak wskazał Martin Shkreli, przedsiębiorca z wyrokiem i więzieniem w CV, ex-CEO FTX stanowczo przepłacił.

Co je Sam?

Jak widać, makrela w puszce to niezły magazyn wartości. Pytanie jednak, co je Bankman-Fried, skoro handluje rybami, a mięsa nie spożywa w ogóle.

Ponoć rozpatrzono jego skargi dotyczące więziennego menu i obecnie zamiast kanapek z masłem orzechowym, które jadł wcześniej, podawane są mu posiłki wegańskie. Makrele chomikuje, by mieć na kolejne zakupy. Zdrowo i do tego człowiek się bogaci!

SBFreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.