LocalBitcoins zablokowało część kont użytkowników z Afryki i Azji | Wiadomości | CrypS.

LocalBitcoins zablokowało część kont użytkowników z Afryki i Azji

Michał Misiura
fińska giełda peer-to-peer localbitcoins

Fińska platforma peer-to-peer zaczęła bez ostrzeżenia zawieszać konta wieloletnich użytkowników pochodzących z państw Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. 

O wydarzeniu poinformował Forbes, który wymienia, że dostęp do swoich kont stracili m.in. mieszkańcy Afganistanu, Iraku, Syrii i Pakistanu. W późniejszym oświadczeniu od LocalBitcoins, giełda przyznała się do ograniczenia dostępu dla obywateli 6 afrykańskich państw: Ghany, Etiopii, Botswany, Libii i Tunezji. Do zawieszenia kont użytkowników doszło bez żadnej zapowiedzi w poniedziałek przed tygodniem. Platforma podała później, że ograniczenia spowodowały kwestie prawne związane z nowymi przepisami Unii Europejskiej o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. To właśnie one miały uniemożliwić platformie obsługę klientów z niektórych państw. Wiadomo o przypadkach, w których na zablokowanych kontach utknęły duże sumy bitcoinów należące do użytkowników.

LocalBitcoins to giełda kryptowalut peer-to-peer z siedzibą w Finlandii. Dzięki dużej anonimowości i procedurze wymiany bitcoinów bezpośrednio pomiędzy użytkownikami, zdobyła wielu zwolenników na całym świecie. Zmiany w unijnych przepisach, zaczęły być na niej odczuwalne w ostatnim kwartale zeszłego roku, gdy giełda zaczęła wdrażać bardziej drobiazgową weryfikację. LocalBitcoins odnotowało przez to 70% spadku wolumenu.

fińska giełda peer-to-peer localbitcoins
reklama
reklama