LocalBitcoins zablokowało część kont użytkowników z Afryki i Azji | Wiadomości | CrypS.

LocalBitcoins zablokowało część kont użytkowników z Afryki i Azji

Michał Misiura
fińska giełda peer-to-peer localbitcoins

Fińska platforma peer-to-peer zaczęła bez ostrzeżenia zawieszać konta wieloletnich użytkowników pochodzących z państw Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. 

O wydarzeniu poinformował Forbes, który wymienia, że dostęp do swoich kont stracili m.in. mieszkańcy Afganistanu, Iraku, Syrii i Pakistanu. W późniejszym oświadczeniu od LocalBitcoins, giełda przyznała się do ograniczenia dostępu dla obywateli 6 afrykańskich państw: Ghany, Etiopii, Botswany, Libii i Tunezji. Do zawieszenia kont użytkowników doszło bez żadnej zapowiedzi w poniedziałek przed tygodniem. Platforma podała później, że ograniczenia spowodowały kwestie prawne związane z nowymi przepisami Unii Europejskiej o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. To właśnie one miały uniemożliwić platformie obsługę klientów z niektórych państw. Wiadomo o przypadkach, w których na zablokowanych kontach utknęły duże sumy bitcoinów należące do użytkowników.

LocalBitcoins to giełda kryptowalut peer-to-peer z siedzibą w Finlandii. Dzięki dużej anonimowości i procedurze wymiany bitcoinów bezpośrednio pomiędzy użytkownikami, zdobyła wielu zwolenników na całym świecie. Zmiany w unijnych przepisach, zaczęły być na niej odczuwalne w ostatnim kwartale zeszłego roku, gdy giełda zaczęła wdrażać bardziej drobiazgową weryfikację. LocalBitcoins odnotowało przez to 70% spadku wolumenu.

fińska giełda peer-to-peer localbitcoins
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.