Lista adresów z ponad 1000 BTC osiągnęła 2190 | Wiadomości | CrypS.

Lista adresów z ponad 1000 BTC osiągnęła 2190

Redaktor: Albert Czajkowski
największa liczba wielorybów bitcoin w historii

Według niezależnych danych różnych firm, liczba najbogatszych adresów BTC odnowiła historyczne maksima. Obecnie ponad 1000 jednostek pierwszej kryptowaluty znajduje się w około 2200 portfeli. 

Zwiększona koncentracja bitcoina wskazuje na niechęć dużych graczy do realizacji zysków na obecnym etapie. Historyczny rekord najbogatszych adresów można wiązać także ze zwiększającą się liczbą inwestorów instytucjonalnych, w tym różnego rodzaju funduszy. Według danych podawanych przez BitInfoCharts, na 2190 adresach przechowywane jest obecnie 1000 lub więcej bitcoinów.

Na jeszcze wyższą liczbę wskazuje Arcane Research, które wyszczególnia, że dokładnie 2096 adresów posiada bitcoiny w kwocie pomiędzy 1000 a 10 000 zaś 104 portfele mieszczą ponad 10 000 jednostek kryptowaluty. Całkowita ilość bitcoinów przechowywanych na kontach 1000+ wynosiła w momencie publikacji 7 868 823 sztuk, co daje wartość 92,2 miliarda dolarów.

liczba adresów zawierających powyżej 1000 BTC - źródło Glassnode
liczba adresów zawierających powyżej 1000 BTC – źródło Glassnode

Pobity właśnie, poprzedni rekord koncentracji bitcoinów na najbogatszych adresach, odnotowano 28 września 2019 roku. 1000 BTC znajdowało się wówczas w 2184 portfelach. Wskaźnik ten spadał podczas rajdów w 2013 i 2017 roku, kiedy wieloryby sprzedawały bitcoiny detalicznym inwestorom.

Rośnie także wolumen DEX

Arcane Reaserch wskazało także na stały wzrost wolumenu obrotów na zdecentralizowanych giełdach. Według cotygodniowego biuletynu firmy wymiana na platformach DEX osiągnęła wartość 2,8 miliarda dolarów. 55% tej kwoty wygenerowały obroty na platformie Uniswap, zaś na kolejnych miejscach uplasowały się Curve (16%) i Balanser (15%). Dodatkowo Arcane doniosło o wzroście wyszukiwań frazy “kup kryptowalutę” oraz zwiększonym zainteresowaniu altcoinami widocznym po zapytaniach w sieci.

największa liczba wielorybów bitcoin w historiireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.