Współzałożyciel 3AC domaga się 5 mln USD od swojej firmy | Wiadomości | CrypS.

Współzałożyciel 3AC domaga się 5 mln USD od swojej firmy

Mariusz Przepiórka
Szef 3ac sprzedaje dom w singapurze - w tle upadek funduszu

Współzałożyciel Three Arrows Capital (3AC) Zhu Su znajduje się na liście wierzycieli firmy, która zbankrutowała pod koniec czerwca. Fakt ten nagłośnił na Twitterze użytkownik Soldman Gachs, który sam jest wierzycielem 3AC.


Przeglądając listę wierzycieli oczekujących na spłatę przez 3AC, Soldman Gachs zauważył, że wśród kilku nazwisk pojawiło się nazwisko współzałożyciela Zhu Su. Domaga się on od firmy, którą współtworzył, kwoty 5 mln USD.

Soldman Gachs skomentował: „Ukrywając się przed wierzycielami, jakimś cudem Zhu Su znalazł czas, aby skrupulatnie wypełnić formularz i wystąpić z roszczeniami przeciwko własnemu Funduszowi”.

Ujawniono również, że wśród wierzycieli znajduje się ThreeAC Limited, czyli zarządca inwestycyjny funduszu, który domaga się zwrotu 25 mln USD, a także między innymi Algorand, Celsius Network, CoinList, Galaxy Digital, BlockFi i BitGo. Łączna kwota zadłużenia, jakiego domagają się wierzyciele wynosi łącznie około 3,5 mld USD, ale niewykluczone, że suma ta jeszcze wzrośnie.

Największym wierzycielem 3AC jest firma Genesis, która według dokumentów złożonych w sądzie miała łącznie pożyczyć funduszowi około 2,36 mld USD.

3AC upadło w wyniku nietrafionych inwestycji

Kwota żądana przez ThreeAC Limited to mniej niż 1% całości, natomiast kwota żądana przez Zhu Su to mniej niż 0,2%, ale wciąż są to miliony dolarów. Dla wielu osób najbardziej irytujący jest fakt, że zarówno Zhu Su, jak i ThreeAC Limited mogli odgrywać pewną rolę w nieudanym zarządzaniu funduszem, więc prośba o zwrot pieniędzy brzmi dość szokująco.

Zhu Su był zwolennikiem ekosystemu Terra/Luna i wydaje się, że to właśnie katastrofa tego ekosystemu spowodowała ostatecznie porażkę 3AC. Sam menedżer inwestycyjny funduszu był odpowiedzialny za własne nieostrożne inwestycje, które doprowadziły do akumulacji niezrównoważonych strat, więc jest to co najmniej dziwne, że występuje z roszczeniami wobec firmy, do upadku której sami doprowadzili.

Szef 3ac sprzedaje dom w singapurze - w tle upadek funduszureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.