Liczba HODLerów BTC rośnie w rekordowym tempie: Santiment | Wiadomości | CrypS.

Liczba HODLerów BTC rośnie w rekordowym tempie: Santiment

Dawid Kucharczyk
bitcoin

Według platformy badania rynku krypto Santiment, w ostatnim czasie wzrosła liczba inwestorów BTC, którzy przekształcają się w długoterminowych HODLerów. Ponadto Glassnode ustalił, że ponad 50% wszystkich BTC w obiegu nie poruszyło się w ciągu ostatnich dwóch lat.


Prawie 45 milionów HODLerów

Jak przeanalizował Santiment, łączna liczba osób i podmiotów posiadających bitcoina na długi okres czasu wzrosła do prawie 45 milionów. Co więcej liczba długoterminowych hodlerów rośnie w najszybszym tempie od początku 2021 roku (od stycznia 2021 do kwietnia 2021).

Warto wspomnieć, że BTC był wtedy w środku hossy. Rok rozpoczął na poziomie około 30 000 USD, a kilka miesięcy później wzniósł się powyżej 64 000 USD. Do końca kwietnia 2021 roku było około 38 milionów HODLerów, natomiast obecnie ich liczba zmierza w kierunku 45 milionów.

Inny wykres przedstawiła platforma analizy kryptowalut Glassnode. Wskazuje on, że inwestorzy wolą trzymać swoje BTC nietknięte. Według firmy, liczba bitcoinów, która nie była aktywa przez ponad 2 lata osiągnęła ATH (53%).

Glassnode

Co więcej, prawie 30% wszystkich BTC w obiegu (ponad 155 mld USD kapitalizacji rynkowej) nie poruszyło się w ciągu ostatnich pięciu lat, podczas gdy mniej niż 15% po raz ostatni było aktywne dekadę temu.

Anthony Pompliano – amerykański przedsiębiorca i gospodarz The Pomp Podcast – podzielił się danymi na swoim koncie na Twitterze i przekonywał, że ponad 2,7 miliona BTC jest “zagubionych, zapomnianych lub w rękach najbardziej zdyscyplinowanych inwestorów na świecie.”

Rynek niedźwiedzia dał możliwości

Podczas gdy przedłużająca się kryptowalutowa zima spowodowała znaczne szkody dla wielu organizacji i wywołała poważny spadek rynku, zaoferowała również inwestorom szansę na zwiększenie ekspozycji na bitcoina przy stosunkowo niższych kosztach.

Adresy zawierające ponad 1 BTC wspięły się do prawie miliona. Gwałtowny wzrost nastąpił tu głównie między latem 2021 roku a początkiem 2023 roku. Najbardziej dynamiczny skok nastąpił jednak krótko po upadku giełdy kryptowalutowej FTX. Liczba adresów z ponad 1 BTC wynosiła niecałe 927 tysięcy 11 listopada (kiedy platforma złożyła wniosek o ochronę przed bankructwem) i prawie 970 tysięcy miesiąc później.

Do czasu upadku wiodące cyfrowe aktywo zanurzyło się poniżej 16 tysięcy dolarów. Wydaje się jednak, że oddani inwestorzy, którzy weszli do ekosystemu na długi czas, postrzegali to wydarzenie jako świetną okazję do kolejnych zakupów.

bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.