Na świecie jest już 39 tysięcy bitomatów | Wiadomości | CrypS.

Na świecie jest już 39 tysięcy bitomatów

Anna Sutowicz
Liczba bitomatów zainstalowanych na świecie przekroczyła 39 000

W tym tygodniu liczba bitomatów (kryptowalutowych bankomatów) działających na całym świecie przekroczyła już 39 000. W 2017 roku było ich niespełna 1 000.


Bitomat to urządzenie działające podobnie jak bankomat, tylko z tą różnicą, że transakcje odbywają się tutaj przy udziale portfeli kryptowalutowych. Portal internetowy poświęcony statystykom krypto bankomatów Coinatmradar.com podaje, że w 77 krajach 614 operatorów kryptowalut zainstalowało dokładnie 39 011 bitomatów. W statystykach dystrybucji geograficznej dominuje Ameryka Północna z 95,1% wszystkich bitomatów na całym świecie. Tam zainstalowano łącznie 37 081 maszyn.

Obsługują nie tylko BTC

Spośród wszystkich bitomatów zainstalowanych na świecie 38 998 obsługuje bitcoiny (BTC). 33 056 bitomatów obsługuje także alternatywne aktywa kryptograficzne:

  • Litecoin (LTC) jest obsługiwany w 32 466 maszynach,
  • Ethereum (ETH) w 29 324 urządzeniach,
  • Dogecoin (DOGE) w 16 132 maszynach,
  • Bitcoin cash (BCH) w 13 801 bitomatach.

Najlepsi operatorzy

Biorąc pod uwagę liczbę działających maszyn na całym świecie, za najlepszego operatora bitomatów uznano Bitcoin Depot, który dysponuje 17,7% łącznej liczby urządzeń (6896 maszyn). Kolejne miejsce zajmują: Coincloud (5643 bitomatów), Coinflip (4124 bitomatów), Bitcoin of America (2339 bitomatów), Bitstop (1969 bitomatów) i Rockitcoin (1781 bitomatów).

Najlepsi producenci

Czołowym producentem krypto bankomatów na świecie jest Genesis Coin. Reprezentuje 40,6% dzisiejszych maszyn. Drugie miejsce zajmuje General Bytes z 22,8% wyprodukowanych na świecie bankomatów kryptograficznych. Za nimi plasują się: Bitaccess (15,8%), Coinsource (5,2%), Bitstop (4,9%) i Bytefederal (2,8%).

Liczba bitomatów stale rośnie

Coinatmradar.com podaje, że przy obecnym kursie codziennie instalowanych jest 14,7 krypto bankomatów. Oznacza to, że już niebawem liczba zainstalowanych bitomatów na całym świecie powinna osiągnąć 40 tysięcy.

Pierwszy bitomat na świecie stworzyła firma Robocoin, która już nie istnieje. Pojawił się on w Vancouver (Kanada) pod koniec października 2013 r. W Europie natomiast prekursorem była szwedzka giełda kryptowalut – Safello. Bitomaty popularyzują istnienie kryptowalut i pokazują, że bitcoina można wymienić w prosty i szybki sposób.

Liczba bitomatów zainstalowanych na świecie przekroczyła 39 000reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.