Liczba adresów ETH współpracujących z protokołami DeFi osiąga 3 mln | Wiadomości | CrypS.

Liczba adresów ETH współpracujących z protokołami DeFi osiąga 3 mln

Michał Misiura
decentralizacja

Według danych z Dune Analytics, liczba unikalnych adresów Ethereum, wchodzących w interakcję z protokołami DeFi, osiągnęła po raz pierwszy 3 miliony. 

Zgodnie z opracowaniem, stworzonym przez Richarda Chena – partnera spółki venture capital 1Coinfirmation, DeFi posiada teraz 3 miliony użytkowników. Jak słusznie zauważyli jednak użytkownicy Twittera, komentujący jego post, liczba adresów Ethereum nie musi odpowiadać liczbie ich posiadaczy. W istocie wielu z nich może posiadać po kilka portfeli, wykorzystywanych w ramach różnych protokołów. Mimo to nie ulega wątpliwości, że ilość portfeli ETH łączących się z różnymi protokołami DeFi osiągnęła swoje ATH.

Około 2,35 mln portfeli Ethereum łączy się z największą zdecentralizowaną giełdą kryptowalut – Uniswap. Następny pod względem popularności w przestrzeni DeFi jest Compound Finance, z którym wchodzi w interakcję ponad 325 000 adresów ETH. Od końca zeszłego roku można obserwować jednak duży spadek tempa przyrostu liczby nowych użytkowników protokołu i depczą mu po piętach inne projekty, takie jak: 1Inch (260 000 adresów ETH), SushiSwap (188 000) i Balancer (171 000).

Dynamiczny wzrost sektora DeFi

Adresy ETH wchodzące w interakcję z protokołami DeFi - źródło: Dune Analytics
Adresy ETH wchodzące w interakcję z protokołami DeFi – źródło: Dune Analytics

Jak zauważył analityk CMT Digital – Matt Castro, dynamika wzrostu zainteresowania DeFi staje się coraz większa. Przestrzeń zdecentralizowanych finansów osiągnęła 3 miliony adresów Ethereum o 13,6 razy szybciej niż 1 milion. Liczba integracji pomiędzy portfelami ETH a protokołami DeFi wzrosła o 50% w 79 dni. 

decentralizacja
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.