Ledger zaprzecza zbieraniu informacji o klientach | Wiadomości | CrypS.

Ledger zaprzecza zbieraniu informacji o klientach

Redakcja
jaki portfel kryptowalut wybrać?

Producent portfeli sprzętowych Ledger nie zbiera informacji o swoich klientach, poza zanonimizowanymi danymi publicznymi. Taką informację podał Carl Anderson, wiceprezes firmy ds. rozwoju produktów.


W jego wpisie na Twitterze możemy przeczytać:

Metoda, dzięki której obliczamy liczbę aktywów chronionych przez urządzenia Ledger, jest w 100% anonimowa i opiera się na danych publicznych. Nie wiemy kim jesteś i w żaden sposób nie łączymy danych onchain z Twoimi danymi osobowymi, nawet z adresem IP. Przypominamy: Na pierwszym miejscu jest self-custody suwerenność.

Według Andersona, firma przetwarza informacje przekazywane za pośrednictwem Ledger Live do swoich węzłów w sieciach Bitcoin i Ethereum. Wyjaśnił, że analiza tych danych pozwala firmie obliczyć ilość aktywów przechowywanych na portfelach sprzętowych.

Specjalista dodał, że aby zapewnić sobie więcej prywatności, można uruchomić własny węzeł i skonfigurować aplikację tak, by z niego korzystała. Przypomniał też, że Ledger Live jest oprogramowaniem open source.

Plotki i zbieraniu danych klientów przez Ledger

Wcześniej w sieci pojawiły się informacje o gromadzeniu przez Ledgera danych zaawansowanych klientów. Na przykład Zack Herbert, szef Fundacji, firmy stojącej za rozwojem portfela sprzętowego Passport, powiedział tak:

Ledger pozyskał 380 mln dolarów w czerwcu 2021 roku, przy wycenie 1,5 mld dolarów. Wówczas firma podała, że jej urządzenia zabezpieczały 15% światowych aktywów cyfrowych.

Przypomnijmy, że po bankructwie FTX, producenci Ledger i Trezor odnotowali znaczący wzrost sprzedaży portfeli sprzętowych

jaki portfel kryptowalut wybrać?reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.