Ledger Live - dodatek do Google Chrome podejrzany o SCAM | Wiadomości | CrypS.

Ledger Live – dodatek do Google Chrome podejrzany o SCAM

Marek Lesiuk
Scam

Wedle doniesień z instagramowego profilu grupy badawczej „xrplorer forensics”, fałszywy dodatek do przeglądarki Chrome o nazwie Ledger Live to scamware.

„Fałszywy” jest on niestety nie w tym sensie, że nie istnieje naprawdę. Otóż wprost przeciwnie, istnieje, i ma się lepiej, niż powinien. Jego fałszywość objawia się jednak dopiero w działaniu.

Ma on, po zainstalowaniu, wykradać dane nieświadomych tego użytkowników, którzy będą mieli to nieszczęście, aby pokusić się o jego ściągnięcie. Następnie dane te wykorzystywane są przez osoby stojące za stworzeniem dodatku, ktokolwiek by to był, aby bez zażenowania kraść kryptowalutę ripple z portfeli internautów. Łącznie ciemnym mocom stojącym za dodatkiem miało się udać przywłaszczenie ponad 1,4 mln XRP.

Moce owe wydają się pozostawać w nie najgorszych stosunkach z firmą Google – rzekomy dodatek był reklamowany za pośrednictwem Google Ads (naturalnie jedynie temu, kto nie zdobył się na zablokowanie reklam), zaś do zbierania danych używano narzędzia Google Docs.

Firma Ledger, francuski producent kryptowalutowych portfeli sprzętowych, odcięła się od sprawy, oświadczając, że nie jest autorem dodatku i nie ma z nim nic wspólnego, zaś jej nazwy niezidentyfikowani oszuści użyli bezprawnie. Wykradzione środki miały być transferowane i rozmieniane za pośrednictwem kryptogiełdy HitBTC.

W chwili publikacji w sklepie Google przeglądarki Chrome pojawiają się dwa rozszerzenia „Ledger Live” , z których oba zawierają wiele opinii użytkowników, które wydają się potwierdzać ostrzeżenia od xrplorer przed oszustwem.

Scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.