Kurs złota osiąga rekord wszechczasów | Wiadomości | CrypS.

Kurs złota osiąga rekord wszechczasów

Dawid Kucharczyk
zimbabwe wyemituje cyfrową walutę opartą na złocie

Inflacja utrzymuje się, stopy procentowe rosną, a banki borykają się z problemami. Jest to idealna sytuacja dla takich klas aktywów jak złoto. Nic dziwnego, że właśnie w tym okresie cena metalu szlachetnego gwałtownie wzrosła na nowe szczyty.


Bitcoin i złoto dobrze prosperują

Dlaczego złoto radzi sobie tak dobrze właśnie teraz? Złoto jest postrzegane jako bezpieczna przystań. Metal szlachetny może zaoferować ochronę w trudnych czasach, takich jak teraz. Przy okazji, złoto nie jest w tym osamotnione: Bitcoin (BTC) jest również coraz częściej opisywany jako aktywo “safe heaven”, do którego można alokować oszczędności podczas problemów gospodarczych.

Z uwagi na niewielką podaż i niezależność od tradycyjnego systemu finansowego nie dziwi więc, że tego typu klasy aktywów osiągają obecnie dobre wyniki. W stosunku do dolara amerykańskiego złoto wzrosło do szczytowego poziomu 2067 dolarów za uncję trojańską (około 31 gramów).

cena złota xau

Co teraz zrobi złoto?

Na to pytanie nikt oczywiście nie zna odpowiedzi. Pewne jest jednak to, że obecna cena złota w okolicach 2070 dolarów to punkt, który raczej nie zostanie w najbliższym czasie przełamany.

To właśnie w tym miejscu leży bowiem silna strefa oporu. Patrząc wstecz na ruchy cenowe pomiędzy lipcem 2020 roku a teraz, widać wyraźnie, że byki zawsze walczyły w tym miejscu. Cena złota znalazła się w tym punkcie w lipcu 2020, lutym 2022 i tak samo teraz.

W każdym razie wiadomo, że niepewność znacznie wzrosła i dlatego, tak jak przez tysiące lat, złoto po raz kolejny może być kołem ratunkowym.

zimbabwe wyemituje cyfrową walutę opartą na złociereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.