Kurs etheru (ponownie) przebił barierę 3000 USD. Ile wyniesie ATH ETH w tym cyklu? | Wiadomości | CrypS.

Kurs etheru (ponownie) przebił barierę 3000 USD. Ile wyniesie ATH ETH w tym cyklu?

Jacek Walewski
Ethereum wystrzeli z tych 3 powodów

Kurs etheru ponownie znajduje się na poziomie ponad 3000 USD. Czy tym razem uda się nie spaść poniżej tego pułapu i kontynuować wspinaczkę?


  • Kurs ETH ponownie przebił 3000 USD.
  • Czy kryptowalucie uda się wspiąć do kolejnych poziomów oporu?

Kurs etheru ponad 3000 USD

Kurs ETH przebił 3000 USD. Po raz kolejny w ostatnich dniach. Problem w tym, że kryptowaluta nie potrafi na trwałe utrzymać tego pułapu i stale spada poniżej.

Dziś jeden ether kosztuje ok. 3036 (parę godzin temu było to 3050 USD, czyli tegoroczne ATH). W skali tygodnia ether zdrożał o aż ok. 9%, zaś od wczoraj o 3%.

Ethereum Fear and Greed Index wynosi 74, co oznacza chciwość inwestorów. Ostatnie takie badanie wykonano jednak przy cenie poniżej 3000 USD, więc nowe wskazanie powinno pokazać już skrajną chciwość.

Jak na tym tle wypada bitcoin? 1 BTC kosztuje 51 730 USD, co przekłada się na tylko 0,5% wzrostu w skali tygodnia i 1,6% od wczoraj. Jak widać, kapitał płynie dziś do etheru. Rynek widzi zapewne w tej kryptowalucie większy potencjał niż w bitcoinie.

ATH głównych kryptowalut w tym cyklu

Ile zaś może wynieść ATH bitcoina i etheru w tym cyklu? Analitycy najczęściej wskazują na wartości kolejno: ok. 150 000 USD i ok. 15 000 USD.

PlanB, twórca modeli stock-to-flow na swoim wykresie zasugerował jednak, że bitcoin może zdrożeć nawet do 400 000 USD.

Czy powyższa wizja jest realna? Zauważmy, że jesteśmy w sytuacji bez precedensu – obie kryptowaluty mogą w momencie halvingu być na poziomie swoich ATH. Do tego na rynek wchodzi nowa grupa inwestorów, których dotąd od bitcoina odpychały komplikacje techniczne (np. potrzeba założenia portfela). Za pomocą ETF-ów osoby te będą mogły zainwestować w BTC (i od maja zapewne w ETH) tak samo jak robią to w przypadku akcji.

Do tego w przypadku ETH mamy nowy model emisji etherów – oparty na algorytmie Proof-of-Stake. To sprawia, że kryptowaluta ma dziś deflacyjny charakter. To wszystko może wynieść kurs ETH do poziomów, które dziś nie śnią się nawet najodważniejszym bykom.

Powyższy tekst nie ma charakteru porady inwestycyjnej.

Ethereum wystrzeli z tych 3 powodówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.