Kurs Ethereum spadł w czerwcu o 45% | Wiadomości | CrypS.

Kurs Ethereum spadł w czerwcu o 45%

Zerelik Maciej
ethereum

Cena drugiej pod względem kapitalizacji kryptowaluty – Ethereum (ETH) spadła o 44,8 procent w czerwcu i 67,3 procent przez kwartał.


eth kurs

Bitcoin w tym samym okresie stracił na wartości 37,3%. W najgorszym dla kryptowaluty kwartale (kwiecień-czerwiec), jej cena spadła o 56%.

Wśród aktywów o umiarkowanej kapitalizacji pozytywną dynamikę wykazały Terra Classic (LUNC) i TerraClassicUSD (USTC), Stratis (STRAT), Chia (XCH), Trust Wallet Token (TWT) i Unus Sed Leo (LEO).kursy kryptowalut

Najgorzej wypadły Voyager Digital (VGX) i Harmony (ONE) oraz Convex Finance (CVX), które zostały zaatakowane przez hakerów. Negatywnie zaprezentował się również Lido (LDO), emitent syntetycznego aktywa stETH, który stracił powiązanie z ETH.

Do końca czerwca wszystkie tokeny segmentu DeFi z pierwszej dwudziestki pod względem kapitalizacji znalazły się w czerwonej strefie. To już trzeci miesiąc z rzędu, w którym zaobserwowano taką dynamikę.top 20 defi

Rodzimy token czołowej zdecentralizowanej giełdy Uniswap wyróżnia się na tle konkurencji. W czerwcu spadł on tylko o 5,26%. Od początku roku token stracił jednak na wartości aż 72%.

W chwili pisania tego tekstu Bitcoin jest notowany w okolicach 19 450 dolarów, a Ethereum znajduje się na poziomie 1080 USD. Łączna kapitalizacja rynku wynosi 913 mld dolarów.

ethereum
reklama
reklama