Kurs Ethereum przekroczył 2000 dolarów po raz pierwszy od maja | Wiadomości | CrypS.

Kurs Ethereum przekroczył 2000 dolarów po raz pierwszy od maja

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ethereum

Druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta przekroczyła poziom 2000 dolarów. Ostatni raz Ethereum handlowało w pobliżu tego poziomu pod koniec maja 2022 roku.


kurs ethereum

Według CoinGecko, wczoraj aktywo zyskało prawie 7% w ciągu 24 godzin i 17% w ciągu tygodnia.

11 sierpnia zespół Ethereum z powodzeniem zakończył przejście sieci testowej Goerli na algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS).

Tego samego dnia deweloperzy wstępnie ustalili aktywację aktualizacji The Merge w mainnecie na 15-16 września.  Tim Beiko z Fundacji Ethereum potwierdził później tę informację w tweecie. Stwierdził, że aktualizacja wejdzie w życie kiedy Total Terminal Difficulty osiągnie poziom 58750000000000000000000.

Ze względu na te pozytywne wiadomości, cena Ethereum wzrosła powyżej 1900 dolarów. Kapitalizacja rynkowa monety przekroczyła 242 mld dolarów, a Bitcoin w pewnym momencie dotknął poziomu 25 000 dolarów.

Fork Ethereum na PoW

Dla przypomnienia, zwolennicy forka Ethereum na algorytm konsensusu Proof-of-Work (PoW) nazwali go nieuniknionym. Zamierzają oni unieważnić EIP-1559 w sprawie spalania części opłat transakcyjnych.

Eksperci CoinShares byli sceptycznie nastawieni do perspektyw potencjalnego forka PoW dla Ethereum. Współzałożyciel drugiej w kolejności kryptowaluty Vitalik Buterin powiedział, że o przyszłości tego typu projektów zadecydują emitenci stablecoinów.

ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.