Kurs cardano (ADA) spadł o ponad 20% w dobę. Co się dzieje? | Wiadomości | CrypS.

Kurs cardano (ADA) spadł o ponad 20% w dobę. Co się dzieje?

Patryk Chodyniecki
ADA

Z powodu oskarżeń ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), kryptowaluta cardano (ADA) doświadcza drastycznych spadków. W ostatnich dniach kryptowaluta zanotowała straty, które tylko w ciągu ostatnich 24 godzin przekroczyły 23%.


Panika na altcoinach i ADA

Większość altcoinów również odnotowała spadki. Takie zachowanie doprowadziło do likwidacji kapitału o łącznej wartości bliskiej 400 milionów dolarów. Zamieszanie jest prawdopodobnie wywołane z wojną z SEC. Cardano rykoszetem zostało usunięte również z Robinhood, czyli popularnej aplikacji do handlu kryptowalutami. Kryzys na altcoinach wynika pośrednio z pozwu SEC przeciwko Coinbase. W treści dokumentu można znależć informacje, że wiele altcoinów spełnia kryteria bycia papierami wartościowymi, a ADA jest jednym z nich. 

Papiery wartościowe czy kryptowaluty? 

Co ciekawe – w jednym z wpisów na blogu – Input Output Global, czyli firma stojąca za ekosystemem Cardano – wydała oświadczenie, w którym odrzuca twierdzenia, że ADA jest papierem wartościowym. Kto ma rację? Dowiemy się dopiero po prawomocnym zakończeniu postępowania.

Analizując powyższe można zaryzykować tezę, że traderzy albo nie wierzą w niezawisłość sądownictwa USA, albo po prostu w panice i niewiedzy wyprzedają ADA i inne altcoiny. Cena ADA w momencie pisania tego artykułu wynosi 0.2397 dolara. Sam wykres ceny cardano przedstawia się wręcz tragicznie:

ADA
Wykres przedstawia kurs ADA. źródło TradingView.
ADAreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.