Kurs Bitcoina spadł poniżej 18 000 USD | Wiadomości | CrypS.

Kurs Bitcoina spadł poniżej 18 000 USD

Maciej Żerelik
rynek spadki

Pierwotna kryptowaluta poniosła porażkę przy poziomie 20 tys. dolarów. Spadek cen był gwałtowny i towarzyszył mu nagły wzrost wolumenu.


Po raz pierwszy w historii BTC doszło też do spadku poniżej poprzedniego szczytu cyklu rynkowego.

Sytuacja nie wygląda lepiej w przypadku Ethereum. Kurs tej monety załamał się poniżej 1000 dolarów.

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut spadła do poziomu 885 mld USD, czyli tyle, ile w styczniu 2021 r. Dla porównania, w listopadzie ubiegłego roku było to ponad 2,9 mld USD. Z kolei wskaźnik Fear And Greed Index spadł do rekordowo niskiego poziomu 6.

Obecny stan rynku można tłumaczyć kilkoma czynnikami:

W chwili pisania tego tekstu kurs bitcoina oscyluje w okolicach 18 600 dolarów. W pewnym momencie zanurkował jednak nawet do 17 800 USD.

rynek spadkireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.