KuCoin wprowadza do swojej oferty 17 nowych walut fiat | Wiadomości | CrypS.

KuCoin wprowadza do swojej oferty 17 nowych walut fiat

Zerelik Maciej
giełda kryptowalut KuCoin dokonuje restrukturyzację

12 czerwca seszelska giełda kryptowalutowa KuCoin wprowadziła wsparcie dla 17 nowych walut krajowych. Aktualnie KuCoin oferuje płatności przy pomocy kart kredytowych denominowanych w ponad 50 walutach fiat, poprzez integrację z serwisami Simplex, Banxa i OTC Trading Desk.

KuCoin wprowadza płatności w 17 nowych walutach fiat

Waluty, które znajdują się w nowej ofercie giełdy kryptowalutowej KuCoin, są skierowane przede wszystkim do krajów Ameryki Łacińskiej i Azji Środkowej.

„KuCoin jest zaangażowany w promowanie masowej adopcji blockchaina i kryptowalut, a łatwa zamiana walut fiat do krypto, w dużej mierze przyczyni się do tego procesu”.

– powiedział dyrektor generalny KuCoin Global, Johnny Lyu.

Nowe płatności fiat obejmują waluty krajów takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Azerbejdżan, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Argentyna, Republika Dominikany, Gruzja, Kazachstan, Mołdawia, Namibia, Peru, Katar, Urugwaj, Indie, Filipiny i Uzbekistan.

„Dzięki ciągłym wysiłkom, aby wprowadzić coraz większą ilość walut krajowych, KuCoin obsługuje coraz więcej nowych użytkowników i przyczynia się do rozwoju świata kryptowalut”.

– dodał Lyu.

Seszele zdominowały międzynarodowy wolumen BTC

Rozszerzenie przez KuCoin wsparcia dla fiatów pojawiło się po tym, jak dane opublikowane przez Crystal Blockchain wykazały, że Seszele są największym na świecie źródłem transgranicznych transferów bitcoina.

Mimo, że archipelag liczy zaledwie 175 mil kwadratowych i ma około 100 tys. mieszkańców, szacuje się, że giełdy z siedzibą na Seszelach, w 2019 roku, otrzymały 15,83 mln dolarów i wysłały 20,83 mld dolarów w bitcoinie.

Najwięcej przelewów było wykonywanych do Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. W każdym z tych krajów giełdy produkują wolumen o wartości 2 miliardów dolarów.

Na Seszelach swoje siedziby ma wiele wiodących giełd kryptowalutowych, w tym Binance, BitMEX, Cex.io i Bitfinex.

giełda kryptowalut KuCoin dokonuje restrukturyzację
reklama
reklama