KuCoin wprowadza do swojej oferty 17 nowych walut fiat | Wiadomości | CrypS.

KuCoin wprowadza do swojej oferty 17 nowych walut fiat

Redakcja
giełda kryptowalut KuCoin dokonuje restrukturyzację

12 czerwca seszelska giełda kryptowalutowa KuCoin wprowadziła wsparcie dla 17 nowych walut krajowych. Aktualnie KuCoin oferuje płatności przy pomocy kart kredytowych denominowanych w ponad 50 walutach fiat, poprzez integrację z serwisami Simplex, Banxa i OTC Trading Desk.

KuCoin wprowadza płatności w 17 nowych walutach fiat

Waluty, które znajdują się w nowej ofercie giełdy kryptowalutowej KuCoin, są skierowane przede wszystkim do krajów Ameryki Łacińskiej i Azji Środkowej.

“KuCoin jest zaangażowany w promowanie masowej adopcji blockchaina i kryptowalut, a łatwa zamiana walut fiat do krypto, w dużej mierze przyczyni się do tego procesu”.

– powiedział dyrektor generalny KuCoin Global, Johnny Lyu.

Nowe płatności fiat obejmują waluty krajów takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Azerbejdżan, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Argentyna, Republika Dominikany, Gruzja, Kazachstan, Mołdawia, Namibia, Peru, Katar, Urugwaj, Indie, Filipiny i Uzbekistan.

“Dzięki ciągłym wysiłkom, aby wprowadzić coraz większą ilość walut krajowych, KuCoin obsługuje coraz więcej nowych użytkowników i przyczynia się do rozwoju świata kryptowalut”.

– dodał Lyu.

Seszele zdominowały międzynarodowy wolumen BTC

Rozszerzenie przez KuCoin wsparcia dla fiatów pojawiło się po tym, jak dane opublikowane przez Crystal Blockchain wykazały, że Seszele są największym na świecie źródłem transgranicznych transferów bitcoina.

Mimo, że archipelag liczy zaledwie 175 mil kwadratowych i ma około 100 tys. mieszkańców, szacuje się, że giełdy z siedzibą na Seszelach, w 2019 roku, otrzymały 15,83 mln dolarów i wysłały 20,83 mld dolarów w bitcoinie.

Najwięcej przelewów było wykonywanych do Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. W każdym z tych krajów giełdy produkują wolumen o wartości 2 miliardów dolarów.

Na Seszelach swoje siedziby ma wiele wiodących giełd kryptowalutowych, w tym Binance, BitMEX, Cex.io i Bitfinex.

giełda kryptowalut KuCoin dokonuje restrukturyzacjęreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.