KuCoin ustalił kto stał za ostatnim hackiem | Wiadomości | CrypS.

KuCoin ustalił kto stał za ostatnim hackiem

Zerelik Maciej
kucoin zhakowany giełda

Giełda kryptowalut KuCoin ustaliła, kto stoi za trzecim największym atakiem hakerskim w historii kryptowalut, który miał miejsce w dniu 26 września.

Prezes Johnny Lyu napisał dzisiaj na Twitterze:

Według CEO platformy, w ramach śledztwa znaleziono już sprawców włamania. W sprawę są zaangażowane organy ścigania, a sam KuCoin posiada „niezbite” dowody winy.

KuCoin hack

Atak hakerski na KuCoin miał miejsce w dniu 26 września. Giełda ogłosiła, że hakerzy wykradli klucz prywatny, a następnie uzyskali dostęp do gorących portfeli platformy. Singapurska giełda zapewniła swoich użytkowników, że posiada odpowiednie środki, aby pokryć straty.

Po włamaniu, KuCoin poprosił o pomoc inne platformy. Wiele projektów pomogło zamrozić środki mogące mieć powiązania z włamaniem. Niektóre w tym celu zaktualizowały nawet swój blockchain. Według Lyu, udało się już przejąc kontrolę nad 204 mln pochodzącymi z przestępstwa. Ta liczba stanowi 72% całkowitej skradzionej kwoty.

KuCoin, który po włamaniu wstrzymał wpłaty i wypłaty, zaczął je ponownie wznawiać. Obecnie giełda aktywowała już 31 tokenów, choć Bitcoin, Ethereum i USDT do nich niestety nie należą.

 

kucoin zhakowany giełda
reklama
reklama