KuCoin ustalił kto stał za ostatnim hackiem | Wiadomości | CrypS.

KuCoin ustalił kto stał za ostatnim hackiem

Redakcja
kucoin zhakowany giełda

Giełda kryptowalut KuCoin ustaliła, kto stoi za trzecim największym atakiem hakerskim w historii kryptowalut, który miał miejsce w dniu 26 września.

Prezes Johnny Lyu napisał dzisiaj na Twitterze:

Według CEO platformy, w ramach śledztwa znaleziono już sprawców włamania. W sprawę są zaangażowane organy ścigania, a sam KuCoin posiada “niezbite” dowody winy.

KuCoin hack

Atak hakerski na KuCoin miał miejsce w dniu 26 września. Giełda ogłosiła, że hakerzy wykradli klucz prywatny, a następnie uzyskali dostęp do gorących portfeli platformy. Singapurska giełda zapewniła swoich użytkowników, że posiada odpowiednie środki, aby pokryć straty.

Po włamaniu, KuCoin poprosił o pomoc inne platformy. Wiele projektów pomogło zamrozić środki mogące mieć powiązania z włamaniem. Niektóre w tym celu zaktualizowały nawet swój blockchain. Według Lyu, udało się już przejąc kontrolę nad 204 mln pochodzącymi z przestępstwa. Ta liczba stanowi 72% całkowitej skradzionej kwoty.

KuCoin, który po włamaniu wstrzymał wpłaty i wypłaty, zaczął je ponownie wznawiać. Obecnie giełda aktywowała już 31 tokenów, choć Bitcoin, Ethereum i USDT do nich niestety nie należą.

 

kucoin zhakowany giełdareklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.