KuCoin uruchamia swój własny krypto portfel | Wiadomości | CrypS.

KuCoin uruchamia swój własny krypto portfel

Zerelik Maciej
kucoin giełda kryptowalut otwiera 100 mln fundusz dla twórców nft

Giełda kryptowalut KuCoin rozszerza swoją obecność w ekosystemie Web3 dzięki zdecentralizowanej platformie KuCoin Wallet. Na razie portfel jest dostępna tylko w przeglądarkach, ale firma obiecuje, że trwają już prace nad aplikacją mobilną, która zadebiutuje jeszcze.


Platforma łączy się z ekosystemem KuCoin i zapewnia integrację między chmurami. Klienci giełdy będą mogli kupować, sprzedawać, wymieniać i wysyłać wszystkie najważniejsze waluty cyfrowe, w tym BTC, ETH i USDT. Portfel jest portfelem kustodialnym, więc użytkownicy będą też mogli samodzielnie zarządzać swoimi kluczami.

W miarę wprowadzania i wspierania przez ekosystem KuCoin funkcjonalności DeFi i NFT, roadmap KuCoin Wallet uwzględni również dodanie tego typu usług.

Niektóre z tych funkcji będzie wspierać inna plafroma KuCoin – Windvane. Użytkownicy za jej pomocą będą mogli handlować i przeglądać NFT w portfelu. W kwietniu Windvane uruchomiło fundusz deweloperski Web3 o wartości 100 mln USD, który ma pomóc we wspieraniu projektów NFT na wczesnym etapie.

Dyrektor generalny giełdy Johnny Lyu skomentował utworzenie portfela w następujący sposób:

Portfele kryptowalutowe stanowią drzwi do świata Web3, dlatego są ważne dla użytkowników chcących uczestniczyć w zdecentralizowanym ekosystemie. Stały się one czymś więcej niż tylko narzędziem do przechowywania zasobów cyfrowych. Uruchomienie portfela KuCoin jest dowodem naszej determinacji, aby dołączyć do przestrzeni Web3.

kucoin giełda kryptowalut otwiera 100 mln fundusz dla twórców nft
reklama
reklama