KuCoin uruchamia swój własny krypto portfel | Wiadomości | CrypS.

KuCoin uruchamia swój własny krypto portfel

Maciej Żerelik
kucoin giełda kryptowalut otwiera 100 mln fundusz dla twórców nft

Giełda kryptowalut KuCoin rozszerza swoją obecność w ekosystemie Web3 dzięki zdecentralizowanej platformie KuCoin Wallet. Na razie portfel jest dostępna tylko w przeglądarkach, ale firma obiecuje, że trwają już prace nad aplikacją mobilną, która zadebiutuje jeszcze.


Platforma łączy się z ekosystemem KuCoin i zapewnia integrację między chmurami. Klienci giełdy będą mogli kupować, sprzedawać, wymieniać i wysyłać wszystkie najważniejsze waluty cyfrowe, w tym BTC, ETH i USDT. Portfel jest portfelem kustodialnym, więc użytkownicy będą też mogli samodzielnie zarządzać swoimi kluczami.

W miarę wprowadzania i wspierania przez ekosystem KuCoin funkcjonalności DeFi i NFT, roadmap KuCoin Wallet uwzględni również dodanie tego typu usług.

Niektóre z tych funkcji będzie wspierać inna plafroma KuCoin – Windvane. Użytkownicy za jej pomocą będą mogli handlować i przeglądać NFT w portfelu. W kwietniu Windvane uruchomiło fundusz deweloperski Web3 o wartości 100 mln USD, który ma pomóc we wspieraniu projektów NFT na wczesnym etapie.

Dyrektor generalny giełdy Johnny Lyu skomentował utworzenie portfela w następujący sposób:

Portfele kryptowalutowe stanowią drzwi do świata Web3, dlatego są ważne dla użytkowników chcących uczestniczyć w zdecentralizowanym ekosystemie. Stały się one czymś więcej niż tylko narzędziem do przechowywania zasobów cyfrowych. Uruchomienie portfela KuCoin jest dowodem naszej determinacji, aby dołączyć do przestrzeni Web3.

kucoin giełda kryptowalut otwiera 100 mln fundusz dla twórców nftreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.