Bitfinex oferuje 400 mln nagrody za odzyskanie skradzionych BTC | Wiadomości | CrypS.

Bitfinex oferuje 400 mln nagrody za odzyskanie skradzionych BTC

Zerelik Maciej
bitfinex logo

Giełda Bitfinex zaoferowała nagrodę wynoszącą 400 milionów dolarów, za pomyślne odzyskanie BTC skradzionych podczas włamania z sierpnia 2016 roku. Oferta jest również skierowana do samych hakerów, którzy ukradli wtedy około 120 000 BTC, o wartości 1,3 miliarda dolarów (na dzień dzisiejszy).

Bitfinex: Pomóż nam odzyskać 120 000 BTC warte 1,3 miliarda dolarów

W dzisiejszym oficjalnym ogłoszeniu, kontrowersyjna giełda Bitfinex ogłosiła, że oferuje 400 milionów dolarów za pomoc w złapaniu hakerów, którzy w 2016 roku ukradli z platformy około 120 000 BTC.

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu, hakerzy mają szansę sami „wygrać” tę „nagrodę”, jeżeli będą skłonni zwrócić skradzione Bitcoiny. Suma nagród jest procentem wartości skradzionych BTC (w dzisiejszych cenach).

Bitfinex wypłaci nagrodę tylko wtedy, gdy odzyska wszystkie monety.

Na stronie giełdy możemy przeczytać:

„Dzisiejsze ogłoszenie nagrody jest naszym ostatnim wysiłkiem, by odzyskać te skradzione fundusze. Ci, którzy skontaktują Bitfinex z hakerem, otrzymają 5% całej odzyskanej własności (lub równowartość funduszy lub aktywów według aktualnych wartości rynkowych), a hakerzy otrzymają 25% całej odzyskanej własności (lub równowartość funduszy lub aktywów według aktualnych wartości rynkowych). Wszelkie płatności dokonane na rzecz podmiotów łączących Bitfinex z hakerami oraz samych hakerów będą zaliczane do kosztów odzyskania skradzionej własności.

Łączna wartość nagród dostępnych w ramach tego programu może wynieść do około 400 mln USD przy obecnej cenie BTC, jeśli wszystkie bitcoiny zostaną w pełni odzyskane. Skradzione bitcoiny minus odzyskane w 2019 roku są warte 1,344 miliarda dolarów, z czego 30% to 403.288.427 dolarów”.

Bezpieczeństwo jest absolutnym priorytetem

Jak podkreśliła giełda, nie jest ona dumna z tego incydentu. Podjęła też znaczące działania w celu usunięcia luk i słabych punktów, które zostały wykorzystane podczas włamania.

Bitfinex postanowił również utrzymać w tajemnicy tożsamość hakerów. Giełda zażąda wpłaty 1 Satoshi z portfela, w którym znajdują się skradzione BTC.

Bitfinex zapewnił także, że po nawiązaniu kontaktu, proces zostanie przeprowadzony z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa.

Powołując się na ostatnie haki Twittera i Ledgera, Bitfinex przyznał, że dosłownie każdy może stać się celem „genialnych przestępstw kryptowalutowych”. Niemniej jednak kompleksowe bezpieczeństwo jest w tej chwili głównym priorytetem giełdy.

Bitfinex niestrudzenie współpracuje z kancelariami prawnymi, aby odzyskać skradzione BTC. W rezultacie władze amerykańskie były w stanie odzyskać około 28 bitcoinów, które giełda następnie zwróciła ich prawowitym właścicielom (w USD). Oprócz tego, Bitfinex zrekompensował straty swoim użytkownikom, wydając tokeny BFX.

Po osiągnięciu wyceny 1 dolara za token, we wrześniu 2016 roku, wszyscy klienci byli w stanie sprawiedliwie wykupić swoje straty.

 

bitfinex logo
reklama
reklama