Bitfinex oferuje 400 mln nagrody za odzyskanie skradzionych BTC | Wiadomości | CrypS.

Bitfinex oferuje 400 mln nagrody za odzyskanie skradzionych BTC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bitfinex logo

Giełda Bitfinex zaoferowała nagrodę wynoszącą 400 milionów dolarów, za pomyślne odzyskanie BTC skradzionych podczas włamania z sierpnia 2016 roku. Oferta jest również skierowana do samych hakerów, którzy ukradli wtedy około 120 000 BTC, o wartości 1,3 miliarda dolarów (na dzień dzisiejszy).

Bitfinex: Pomóż nam odzyskać 120 000 BTC warte 1,3 miliarda dolarów

W dzisiejszym oficjalnym ogłoszeniu, kontrowersyjna giełda Bitfinex ogłosiła, że oferuje 400 milionów dolarów za pomoc w złapaniu hakerów, którzy w 2016 roku ukradli z platformy około 120 000 BTC.

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu, hakerzy mają szansę sami “wygrać” tę “nagrodę”, jeżeli będą skłonni zwrócić skradzione Bitcoiny. Suma nagród jest procentem wartości skradzionych BTC (w dzisiejszych cenach).

Bitfinex wypłaci nagrodę tylko wtedy, gdy odzyska wszystkie monety.

Na stronie giełdy możemy przeczytać:

“Dzisiejsze ogłoszenie nagrody jest naszym ostatnim wysiłkiem, by odzyskać te skradzione fundusze. Ci, którzy skontaktują Bitfinex z hakerem, otrzymają 5% całej odzyskanej własności (lub równowartość funduszy lub aktywów według aktualnych wartości rynkowych), a hakerzy otrzymają 25% całej odzyskanej własności (lub równowartość funduszy lub aktywów według aktualnych wartości rynkowych). Wszelkie płatności dokonane na rzecz podmiotów łączących Bitfinex z hakerami oraz samych hakerów będą zaliczane do kosztów odzyskania skradzionej własności.

Łączna wartość nagród dostępnych w ramach tego programu może wynieść do około 400 mln USD przy obecnej cenie BTC, jeśli wszystkie bitcoiny zostaną w pełni odzyskane. Skradzione bitcoiny minus odzyskane w 2019 roku są warte 1,344 miliarda dolarów, z czego 30% to 403.288.427 dolarów”.

Bezpieczeństwo jest absolutnym priorytetem

Jak podkreśliła giełda, nie jest ona dumna z tego incydentu. Podjęła też znaczące działania w celu usunięcia luk i słabych punktów, które zostały wykorzystane podczas włamania.

Bitfinex postanowił również utrzymać w tajemnicy tożsamość hakerów. Giełda zażąda wpłaty 1 Satoshi z portfela, w którym znajdują się skradzione BTC.

Bitfinex zapewnił także, że po nawiązaniu kontaktu, proces zostanie przeprowadzony z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa.

Powołując się na ostatnie haki Twittera i Ledgera, Bitfinex przyznał, że dosłownie każdy może stać się celem “genialnych przestępstw kryptowalutowych”. Niemniej jednak kompleksowe bezpieczeństwo jest w tej chwili głównym priorytetem giełdy.

Bitfinex niestrudzenie współpracuje z kancelariami prawnymi, aby odzyskać skradzione BTC. W rezultacie władze amerykańskie były w stanie odzyskać około 28 bitcoinów, które giełda następnie zwróciła ich prawowitym właścicielom (w USD). Oprócz tego, Bitfinex zrekompensował straty swoim użytkownikom, wydając tokeny BFX.

Po osiągnięciu wyceny 1 dolara za token, we wrześniu 2016 roku, wszyscy klienci byli w stanie sprawiedliwie wykupić swoje straty.

 

bitfinex logoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.