Która giełda jest najtańsza - analiza The Block | Wiadomości | CrypS.

Która giełda jest najtańsza – analiza The Block

Michał Misiura
giełdy kryptowalut porównanie cen

Portal The Block przedstawił analizę, w której porównuje wysokość opłat na 20 najpopularniejszych giełdach kryptowalut. Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazło się Binance US. Ostatnie miejsce przypadło natomiast giełdzie Gemini

Według badania przeprowadzonego przez Larry’ego Cermaka z The Block, do najtańszych giełd należą Binance US, FTX, OKCoin i Poloniex. Wyróżniają je najniższe opłaty transakcyjne, a także niewielkie prowizje maker i taker. FTX jest najtańszą giełdą dla handlowców detalicznych, natomiast klienci instytucjonalni mogą czuć się najlepiej na Binance US i OKcoin.

Najdroższymi giełdami dla klientów detalicznych są z kolei Coinbase, bitFlyer, Bitstamp i Gemini, które ma jednak dobrą ofertę dla największych instytucjonalnych graczy. Odwrotnie przedstawia się sytuacja na giełdzie Binance, która należała niegdyś do najtańszych na rynku, a obecnie plasuje się na średnim szczeblu. Nie wynika to jednak ze zwiększenia opłat dla klientów detalicznych stanowiących najliczniejsza grupę klientów giełdy. Binance podwyższył bowiem opłaty dla klientów obracających wolumenem powyżej 1 mln USD.

tabela opłat na giełdach kryptowalut - the block
Tabela opłat na giełdach kryptowalut – źródło The Block

Źródło: The Block

giełdy kryptowalut porównanie cen
reklama
reklama