Kryptowalutowy bank Custodia pozywa Rezerwę Federalną | Wiadomości | CrypS.

Kryptowalutowy bank Custodia pozywa Rezerwę Federalną

Anna Sutowicz
Kryptowalutowy bank Custodia pozywa Rezerwę Federalną

Bank kryptowalutowy Custodia pozywa Zarząd Rezerwy Federalnej (Fed) za 19-miesięczne opóźnienie w zatwierdzeniu konta głównego.


Custodia, bank aktywów cyfrowych z siedzibą w Wyoming, pozywa Zarząd Rezerwy Federalnej oraz Bank Rezerwy Federalnej w Kansas City. Pozew został złożony do Sądu Okręgowego USA w Wyoming. Custodia oskarżyła Radę Gubernatorów Rezerwy Federalnej i Bank Rezerwy Federalnej w Kansas City o opóźnianie decyzji w sprawie wniosku o konto główne o 19 miesięcy. Powód twierdzi, że Rezerwa Federalna naruszyła Kodeks Stanów Zjednoczonych, który określa roczny termin na rozpatrzenie wniosku.

Takie konto miałoby pozwolić Custodii na bezpośredni dostęp do Rezerwy Federalnej, zamiast przechodzenia przez bank pośredniczący.

Custodia spełniła zasady

W sprawie wypowiedział się Nathan Miller, rzecznik prasowy banku Custodia:

Poprzez ten pozew Custodia dąży do zapewnienia, że jej wniosek o konto główne Rezerwy Federalnej otrzyma uczciwe traktowanie i należyty proces gwarantowany zarówno przez ustawę federalną, jak i Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Custodia spełniła wszystkie obowiązujące ją zasady, a ubiegając się o status banku członkowskiego Fed, poszła jeszcze dalej.

W lutym tego roku Custodia z siedzibą w Wyoming, wcześniej nazywana Avanti Bank, wydawała się zbliżać do uzyskania konta głównego. Wówczas otrzymała numer rozliczeniowy wydany przez American Bankers Association (ABA) – kluczowy kamień milowy w procesie uzyskania Konto Fed. Numery rozliczeniowe służą do identyfikacji banków do czeków i innych celów transakcyjnych.

Caitlin Long – weteranka bankowości

Kryptowalutowy bank Custodia został założony przez Caitlin Long, wczesną zwolenniczkę bitcoina (BTC), która założyła instytucję w 2020 roku, aby zapewnić m.in. konta dla firm krypto. Caitlin Long, weteranka bankowości z Wall Street, twierdzi, że „w branży jest wielu ludzi, którzy w ogóle nie chcą regulacji.” Niemniej jednak czy tego chcą, czy nie, nie mają na to zbyt dużego wpływu.

Kryptowalutowy bank Custodia pozywa Rezerwę Federalną
reklama
reklama