Krypto-kraje, które odnoszą największe sukcesy na świecie

Krypto-kraje, które odnoszą największe sukcesy na świecie

Anna Sutowicz
Ranking krypto krajów

Stany Zjednoczone, Indie i Wielka Brytania wykazały w ostatnim czasie żywe zainteresowanie handlem kryptowalutami, ale które kraje odniosły największy sukces w tej branży?


Wzrost zainteresowania mediów sprawił, że handel kryptowalutami stał się bardziej atrakcyjny i dostępny dla inwestorów ze wszystkich zakątków świata, którzy mogą zaangażować się w technologię finansową. W niedawnym raporcie Coinjournal oszacowano wkład każdego kraju w sukces kryptowalut, patrząc na wiele czynników, a w tym na:

  • liczbę właścicieli kryptowalut według kraju,
  • firmy inwestycyjne w kraju,
  • startupy kryptowalutowe w kraju,
  • szacunkowe średnie zyski z kryptowalut w kraju.
Polska na 26 miejscu w rankingu krypto krajów
Źródło: Coinjournal.

USA

Wysokie noty w niemalże wszystkich badanych wskaźnikach uzyskały Stany Zjednoczone – czytamy w raporcie Coinjournal. Szacunkowe zrealizowane zyski z kryptowalut w 2021 roku wyniosły 46,9 mld USD. Kraj ma 1992 aktywnych start-upów. W USA działa także najwięcej firm inwestycyjnych, z nich ponad 4600 jest zaangażowanych w krypto.  W odpowiedzi na lokalny popyt i zainteresowanie branżą wiele rządów stanowych przyjęło przepisy, które mają wpływ na kryptowaluty i technologię blockchain.

Wielka Brytania

Drugie miejsce wśród krypto-krajów uzyskała Wielka Brytania, która stale rozwija handel kryptowalutami. Ma obecnie 886 aktywnych start-upów kryptograficznych i najwyższe zrealizowane zyski w kryptowalucie po USA, wynoszące 8,16 mld USD. W Wielkiej Brytanii działa 617 firm kryptowalutowych.

Niemcy

Trzecim na świecie krajem odnoszącym największe sukcesy w kryptografiiNiemcy. Mają obecnie 404 startupy kryptograficzne i 148 firm kryptograficznych. Uzyskały 5 mld USD zysków z kryptowalut w 2021 roku, pozostając w tyle za USA i Wielką Brytanią ze znaczną marżą.

Polska

W rankingu krypto krajów z największymi sukcesami na świecie Polska zajmuje 26. miejsce ze wskaźnikiem 4,21. Zrealizowane zyski w kryptowalucie w 2021 roku wyniosły 731 mln USD. W Polsce działa 40 firm kryptowalutowych i 45 aktywnych start-upów.

W jakim kraju jest najwięcej posiadaczy kryptowalut?

Adopcja kryptowalut rośnie na całym świecie. Stany Zjednoczone miały zdecydowanie największą liczbę właścicieli kryptowalut, ponad 46 mln aktywnych handlarzy kryptowalutami w kraju według stanu na 2021 rok. Łącznie 13,74% populacji USA było zaangażowanych w kryptowaluty (wskaźnik 9,94).

Pod względem największej liczby właścicieli kryptowalut, Wietnam zajął drugie miejsce z ponad 20 mln aktywnych handlarzy kryptowalutami w 2021 roku (20,27% populacji, wskaźnik 9,87). Ostatnie badania przeprowadzone przez Statista umieściły Wietnam na drugim miejscu w pierwszej dziesiątce krajów niebankowych.

Pakistan zajął trzecie miejsce wśród krajów o największej liczbie posiadaczy kryptowalut, z prawie 26,5 mln aktywnych traderów w kraju. Miał niższy odsetek populacji zaangażowanej w kryptowaluty (11,5% populacji, wskaźnik 9,78) niż Wietnam i USA. Nie ma regulacji, które pozwalałyby jego funduszom pielęgnować i rozwijać pole oparte na adopcji. Eksperci twierdzą, że regulacja branży jest pilnie potrzebna, by możliwe było czerpanie korzyści z rewolucji kryptograficznej w Pakistanie. Bez wskazówek ze strony rządu nie ma kontroli nad tym, którzy inwestorzy wchodzą w interakcję z walutą w kraju.

Ranking krypto krajówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.