Kraken zapowiada obsługę Lightning Network | Wiadomości | CrypS.

Kraken zapowiada obsługę Lightning Network

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut Kraken

Giełda kryptowalut Kraken pracuje nad wprowadzeniem obsługi bitcoinowej sieci Lightning Network. Taką informację podał na Twitterze strateg giełdy ds. BTC Pierre Rochard.

Wiadomość pojawiła się w odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników Twittera, który zapytał o plany Krakena związane z wprowadzeniem rozwiązania służącego do skalowania. Rochard zapewnił, że giełda prowadzi starania, aby jeszcze w tym roku uruchomić tę funkcjonalność.

Bitcoin Lightning Network wystartowała na początku 2018 roku i szybko znalazła zastosowanie. Do maja 2019 roku w rozwiązaniu skalowania zablokowano 1039 BTC, ale liczba użytkowników bitcoina przenoszących się poza sieć wkrótce zaczęła spadać. Kilka giełd kryptowalut zdecydowało się jednak na obsługę Lightning Network. Prowadząca wymianę bitcoina na złoto platforma Vaultoro zaczęła obsługę sieci już w maju 2018 roku, a amerykańska giełda Buda wdrożyła to rozwiązanie w październiku 2018 roku.

Później jeszcze kilka innych giełd wprowadziło na swoich platformach Lightning Network, jednak spośród nich najdłużej istniejącą był Bitfinex. Jeżeli Kraken spełni swe zapowiedzi, dołączy do grona najstarszych giełd kryptowalut stosujących to rozwiązanie. Część społeczności bitcoinowej uznaje Lightning Network za najlepsze istniejące rozwiązanie w zakresie skalowania, gdyż przenosi płatności poza sieć redukując jej obciążenie. Innym istotnym rozwiązaniem skalowania, wspieranym obecnie przez zwolenników Bitcoin Cash, jest zwiększenie rozmiaru bloków w sieci.

Więcej na temat sieci Lightning Network dowiesz się z osobnego tekstu: Czym jest Lightning Network?

giełda kryptowalut Kraken
reklama
reklama