Kraken nie chce ujawnić danych klientów i pozywa IRS | Wiadomości | CrypS.

Kraken nie chce ujawnić danych klientów i pozywa IRS

Dawid Kucharczyk
kraken

Giełda Kraken złożyła pozew przeciwko amerykańskiemu Urzędowi Skarbowemu (IRS), który wymagał od platformy udostępnienia danych użytkowników. Informację na ten temat podał Bloomberg.

Firma neguje prawo regulatora do otrzymywania informacji o transakcjach z użyciem cyfrowych aktywów. Kraken nazwał żądania IRS “nieuzasadnionym poszukiwaniem skarbów”.

Regulatorzy argumentowali jednak, że celem ich działań jest zidentyfikowanie osób uchylających się od płacenia podatków.

W lutym 2023 roku IRS złożył wniosek o uzyskanie niektórych danych klientów giełdy Kraken. Żądania dotyczą użytkowników z wolumenem handlowym przekraczającym 20 000 USD w okresie 12 miesięcy w latach 2016-2020.

Coinbase vs IRS

W 2017 roku podobny pozew toczył się między IRS a Coinbase. Wówczas IRS również zażądał informacji o klientach, którzy osiągnęli zyski w wysokości 20 000 USD lub więcej.

Pomimo prób zakwestionowania wniosku przez firmę, sąd nakazał ujawnienie ponad 14 000 kont. Sędzia wówczas podsumował:

Wielu użytkowników Coinbase mogło nie zgłosić swoich dochodów w aktywach cyfrowych, więc zainteresowanie IRS jest uzasadnione w tym dochodzeniu.

W marcu Kraken potwierdził uruchomienie własnego banku pomimo obaw regulacyjnych. W kwietniu spółka zależna giełdy otrzymała licencję w Irlandii jako dostawca usług związanych z wirtualnymi aktywami.

krakenreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.