Kraken dodaje COMP, KAVA, KNC i STORJ | Wiadomości | CrypS.

Kraken dodaje COMP, KAVA, KNC i STORJ

Michał Misiura
giełda kryptowalut kraken Kraken

Od dziś (15.07) użytkownicy Krakena otrzymają dostęp do handlu walutami COMP, KAVA, KNC i STORJ. Giełda zwróciła uwagę na szybki rozwój platform DeFi oraz rosnące zainteresowanie ich tokenami.

Nowości w ofercie Krakena będą dostępne od godziny 13:30 czasu UTC. Wszystkie świeżo dodane cyfrowe waluty będą wylistowane w parach z dolarem, euro, bitcoinem i eterem. Przykładowo:

  • COMP/USD
  • STORJ/EUR
  • KNC/XBT
  • KAVA/ETH

Minimalna ilość, którą można kupić i obracać na platformie jest indywidualna dla każdego ze świeżo dodanych aktywów i przedstawia się następująco:

  • 0.025 dla Compound (COMP)
  • 10 dla Kyber Network (KNC) i Kava (KAVA)
  • 50 Storj (STORJ)

Nowości będą dostępne na platformach Kraken, Kraken PRO i Kraken OTC Desk. Użytkownicy giełdy muszą poczekać zanim zostaną one dodane także do oferty Kraken Futures i Kraken Margin Trading.

DeFi coraz popularniejsze

Według komunikatu rozesłanego do użytkowników Krakena, giełda zwróciła uwagę na dynamiczny rozwój zdecentralizowanych finansów. Jak zauważa giełda:

Jednym z największych trendów w tym roku jest wzrost ruchu zdecentralizowanego finansowania (DeFi), rodzącej się klasy projektów kryptowalutowych, które wykorzystują blockchain do oferowania usług kredytowych i bankowych bez pośredników finansowych. –

i dalej:

Według DeFi Pulse usługi te odnotowały oszałamiający wzrost w ciągu ostatnich 12 miesięcy, zwiększając się o 400%, aby utrzymać wartość ponad 2 miliardów dolarów.

Do jednych z najdynamiczniej rozwijających się przedstawicieli branży DeFi należą zaś projekty Compound, Kyber Network i Kava. W związku z tym ich tokeny trafiły do oferty Krakena. Giełda dodała także walutę projektu torj (STORJ), który dostarcza blockchainowe rozwiązanie do przechowywania danych.

Więcej informacji na ten temat nowości w ofercie giełdy Kraken znajduje się na firmowym blogu giełdy – link.

giełda kryptowalut krakenreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.