Kradzież 10 000 minerów Bitmain. Micry Zhang oskarża Jihana Wu | Wiadomości | CrypS.

Kradzież 10 000 minerów Bitmain. Micry Zhang oskarża Jihana Wu

Michał Misiura
farma bitmain okradziona z koparek

Pod koniec zeszłego tygodnia chińskie media poinformowały o włamaniu do farmy Bitmain w Mongolii Wewnętrznej. Prezes firmy – Micry Zhang oskarżył o nie byłego wspólnika, z którym toczy walkę o kontrolę nad spółką.

Według informacji opublikowanych na oficjalnym kanale Bitmain (kontrolowanym przez Micry Zhanga) łupem złodziei padło 10 000 koparek. Jako pierwszy o zdarzeniu doniósł chiński portal 8BTC. Firma potwierdziła informacje oraz przedstawiła więcej szczegółów na temat ataku.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 lipca. Nieznani sprawcy wykradli koparki S17 Pro, S17, T17, S15, T15, S9 Hydro, Z11, a także kilka prototypowych egzemplarzy. Włamania dokonano do kopalni Zhenglan Banner w chińskim Autonomicznym Regionie Mongolii Wewnętrznej.

Jak podaje Bitmain „powyższe zdarzenia spowodowały poważne straty ekonomiczne dla firmy i klientów.” Złodzieje ukradli nie tylko minery należące do spółki, ale także hostowane urządzenia.

Winny Jihan Wu

Pomimo, że sprawcy ani sprzęt nie zostali odnalezieni, prezes Bitmain’a znalazł już winnego całego zajścia. Jest nim współzałożyciel firmy i były wspólnik Micry Zhanga – Jihan Wu. Obaj toczą ze sobą wojnę o kontrolę nad firmą.

Konflikt w, do niedawna największej puli wydobywczej świata, zapoczątkowała próba odsunięcia Micry Zhanga z krzesła prezesa. Przewrotu dokonał Jihan Wu, który przekonał głównych akcjonariuszy i doprowadził do odwołania wspólnika. Zhang nie przyjął jednak tych ustaleń do wiadomości i rozpoczął walkę o odzyskanie firmy.

Walka o władzę

Toczący się od jesieni ubiegłego roku konflikt podzielił firmę i obfitował w wiele interesujących zwrotów akcji, takich jak bójka w sądzie czy odzyskiwanie biura z oddziałem wynajętej ochrony. Odsunięty prezes stopniowo zaczął przejmować kontrolę nad kolejnymi strategicznymi działami firmy.

W czerwcu doszło do spotkania pomiędzy byłymi wspólnikami, na którym Micry Zhang zaoferował odkupienie udziałów Jihana Wu. Nie doszło jednak do porozumienia. Zhang próbuje ugasić konflikt i przekonać do siebie pracowników m.in. poprzez zapowiedzi, że wprowadzi Bitmain na giełdę do końca tego roku.

farma bitmain okradziona z koparek
reklama
reklama