Dalszy ciąg sporu o Bitmain - współzałożyciel przejmuje biuro siłą | Wiadomości | CrypS.

Dalszy ciąg sporu o Bitmain – współzałożyciel przejmuje biuro siłą

Redaktor: Albert Czajkowski
zhang zdobywa szturmem biuro bitmain w pekinie

3 czerwca współzałożyciel Bitmain Micree Zhang, którego usunięto wcześniej ze wszystkich stanowisk, odzyskał kontrolę nad biurem firmy w Pekinie. Według doniesień chińskich mediów pomogła mu w tym prywatna ochrona.

Spór o jedną z największych krypto-górniczych firm świata nie traci na sile. Współzałożyciel i były prezes spółki Bitmain Technology – Micree Zhang, stracił stanowisko w październiku zeszłego roku. Stało się to w wyniku zakulisowej rozgrywki mniejszościowego wspólnika Wu Jihana. Zhang, który wciąż posiada większość udziałów w spółce walczy o powrót na stołek prezesa. Spór wewnątrz firmy obfituje w nieoczekiwane zwroty akcji i absurdalne sytuacje, takie jak bójka w pekińskich urzędzie, do której doszło między stronami konfliktu na początku maja.

Teraz do wojny w Bitmain’ie włączyła się prywatna ochrona, która wraz z byłym prezesem odzyskała kontrolę nad pekińską siedzibą spółki. Według Dovi Van z Primitive Ventures wynajęta agencja zdobyła biuro szturmem. Na jej Twitterze można obejrzeć nagranie przedstawiające część zajścia.

 

Micree Zhang, który wbrew decyzji zarządu Bitmain odzyskał sądownie kontrolę nad pekińskim oddziałem spółki, zdobył więc nad nią pełną kontrolę. Obecnie walczy o powrót pracowników. Żeby zachęcić ich do wsparcia swojej władzy obiecał im, że Bitmain wystąpi z IPO, w wyniku którego firma zdobędzie 50 mld USD. Zyskać na tym mieliby także pracownicy, których czekałyby premie za stanięcie po stronie Zhang’a.

zhang zdobywa szturmem biuro bitmain w pekiniereklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.