Dalszy ciąg sporu o Bitmain - współzałożyciel przejmuje biuro siłą | Wiadomości | CrypS.

Dalszy ciąg sporu o Bitmain – współzałożyciel przejmuje biuro siłą

Michał Misiura
zhang zdobywa szturmem biuro bitmain w pekinie

3 czerwca współzałożyciel Bitmain Micree Zhang, którego usunięto wcześniej ze wszystkich stanowisk, odzyskał kontrolę nad biurem firmy w Pekinie. Według doniesień chińskich mediów pomogła mu w tym prywatna ochrona.

Spór o jedną z największych krypto-górniczych firm świata nie traci na sile. Współzałożyciel i były prezes spółki Bitmain Technology – Micree Zhang, stracił stanowisko w październiku zeszłego roku. Stało się to w wyniku zakulisowej rozgrywki mniejszościowego wspólnika Wu Jihana. Zhang, który wciąż posiada większość udziałów w spółce walczy o powrót na stołek prezesa. Spór wewnątrz firmy obfituje w nieoczekiwane zwroty akcji i absurdalne sytuacje, takie jak bójka w pekińskich urzędzie, do której doszło między stronami konfliktu na początku maja.

Teraz do wojny w Bitmain’ie włączyła się prywatna ochrona, która wraz z byłym prezesem odzyskała kontrolę nad pekińską siedzibą spółki. Według Dovi Van z Primitive Ventures wynajęta agencja zdobyła biuro szturmem. Na jej Twitterze można obejrzeć nagranie przedstawiające część zajścia.

 

Micree Zhang, który wbrew decyzji zarządu Bitmain odzyskał sądownie kontrolę nad pekińskim oddziałem spółki, zdobył więc nad nią pełną kontrolę. Obecnie walczy o powrót pracowników. Żeby zachęcić ich do wsparcia swojej władzy obiecał im, że Bitmain wystąpi z IPO, w wyniku którego firma zdobędzie 50 mld USD. Zyskać na tym mieliby także pracownicy, których czekałyby premie za stanięcie po stronie Zhang’a.

zhang zdobywa szturmem biuro bitmain w pekinie
reklama
reklama