Korea Południowa ureguluje kryptowaluty w 2023 roku | Wiadomości | CrypS.

Korea Południowa ureguluje kryptowaluty w 2023 roku

Anna Sutowicz
Regulacje prawne dotyczące kryptowalut w Korei Południowej

Administracja Korei Południowej pod rządami nowego prezydenta Yoon Suk-yeola ​​zamierza w 2023 roku wprowadzić w kraju przepisy sprzyjające aktywom cyfrowym.


Blisko dwa miesiące po tym, jak Yoon Seok-youl zwyciężył w wyborach prezydenckich w Korei Południowej, jego administracja dotknęła branży kryptowalut. Nowy rząd podobno planuje w przyszłym roku uchwalić ustawę podstawową o aktywach cyfrowych, a następnie wdrożyć ją w 2024 roku. Ustawa będzie dotyczyć m.in. włączenia wirtualnych aktywów do systemu instytucjonalnego. Ponadto, rząd prawdopodobnie planuje dokonać przeglądu przyszłorocznej rewizji ustawy o Banku Korei, by wprowadzić cyfrową walutę banku centralnego (CBDC). Wiadomo, że kraj chce mieć swoją cyfrową walutę banku centralnego, ponieważ na początku tego roku Korea Południowa potwierdziła informacje o testowaniu:

Sprawdzamy szereg środków, które mogłyby zminimalizować negatywny wpływ cyfrowej waluty na stabilność finansową.

Ustawodawstwo będzie opierało się na międzynarodowych standardach, ponieważ koreańscy urzędnicy zobowiązali się do współpracy z Bankiem Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), Radą Stabilności Finansowej (FSB) oraz z amerykańskimi i europejskimi organami nadzoru, jeszcze przed wprowadzeniem przepisów.

Kryptowaluty w kampanii wyborczej

Kryptowaluty odegrały istotną rolę w prezydenckiej kampanii wyborczej w Korei Południowej. Yoon Suk-yeol przejął władzę w Korei Południowej w burzliwym czasie dla kraju. Krypto-przyjazna postawa pomogła zyskać przychylność młodszych wyborców, bardziej entuzjastycznie nastawionych wobec branży kryptowalut. Już w trakcie kampanii Yoon Suk-yeol deklarował, że będzie dążył do deregulacji branży kryptograficznej. Pokonał swojego przeciwnika Lee Jae-myunga z Partii Liberalnej.

Rynek aktywów cyfrowych jest atrakcyjną niszą dla Koreańczyków. Najpopularniejszą kryptowalutą jest bitcoin, lokalni mieszkańcy są w posiadaniu blisko 5 mld USD (stan na koniec kwietnia).

Regulacje prawne dotyczące kryptowalut w Korei Południowejreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.