Korea opodatkuje krypto otrzymane w prezencie lub spadku | Wiadomości | CrypS.

Korea opodatkuje krypto otrzymane w prezencie lub spadku

Zerelik Maciej
korea południowa kryptowaluty

Koreańska Krajowa Służba Podatkowa ogłosiła, że podarowane lub odziedziczone aktywa kryptowalutowe będą opodatkowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Oznacza to, że w zależności od ich wartości, obowiązywała będzie stawka od 10 do 50 procent.

Koreańscy obywatele od 2022 roku będą musieli zapłacić nowy podatek od kryptowalut. Lokalne agencje informacyjne poinformowały we wtorek, że Koreańska Krajowa Służba Podatkowa nałoży nowy podatek od aktywów otrzymanych w ramach prezentu lub spadku.

Zgodnie z nowymi przepisami, prezenty i spadki kryptowalutowe będą podlegać podatkowi od 10 do 50 procent, w zależności od ich całkowitej wartości. Władze twierdzą, że do obliczenia prawidłowej kwoty użyta zostanie średnia dzienna cena mierzona jeden miesiąc przed i po dacie transferu.

W ogłoszeniu National Tax Service wymieniono czterech dostawców wirtualnych aktywów – Dunamu, Bithumb Korea, Korbit i Coinone – którzy będą musieli egzekwować nowe przepisy podatkowe w przyszłym roku.

W tym roku przepisy dotyczące kryptowalut w Korei zostały zaostrzone, ale nie bez pewnych sprzeciwów. Na początku grudnia, ustawodawcy głosowali za odroczeniem wprowadzenia 20% podatku od zysków z kryptowalut powyżej progu 2,5 miliona KRW (2 099 USD). Podatek od zysków z kryptowalut ma teraz wejść w życie w 2023 roku.

Również koreańskie giełdy kryptowalutowe zmieniają swoje polityki, aby przestrzegać nowych przepisów dotyczących cyfrowych aktywów. Na początku tego tygodnia, trzecia co do wielkości giełda w kraju, Coinone, ogłosiła plany zablokowania wypłat do niezweryfikowanych portfeli zewnętrznych.

korea południowa kryptowaluty
reklama
reklama