Korea opodatkuje krypto otrzymane w prezencie lub spadku | Wiadomości | CrypS.

Korea opodatkuje krypto otrzymane w prezencie lub spadku

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
korea południowa kryptowaluty

Koreańska Krajowa Służba Podatkowa ogłosiła, że podarowane lub odziedziczone aktywa kryptowalutowe będą opodatkowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Oznacza to, że w zależności od ich wartości, obowiązywała będzie stawka od 10 do 50 procent.

Koreańscy obywatele od 2022 roku będą musieli zapłacić nowy podatek od kryptowalut. Lokalne agencje informacyjne poinformowały we wtorek, że Koreańska Krajowa Służba Podatkowa nałoży nowy podatek od aktywów otrzymanych w ramach prezentu lub spadku.

Zgodnie z nowymi przepisami, prezenty i spadki kryptowalutowe będą podlegać podatkowi od 10 do 50 procent, w zależności od ich całkowitej wartości. Władze twierdzą, że do obliczenia prawidłowej kwoty użyta zostanie średnia dzienna cena mierzona jeden miesiąc przed i po dacie transferu.

W ogłoszeniu National Tax Service wymieniono czterech dostawców wirtualnych aktywów – Dunamu, Bithumb Korea, Korbit i Coinone – którzy będą musieli egzekwować nowe przepisy podatkowe w przyszłym roku.

W tym roku przepisy dotyczące kryptowalut w Korei zostały zaostrzone, ale nie bez pewnych sprzeciwów. Na początku grudnia, ustawodawcy głosowali za odroczeniem wprowadzenia 20% podatku od zysków z kryptowalut powyżej progu 2,5 miliona KRW (2 099 USD). Podatek od zysków z kryptowalut ma teraz wejść w życie w 2023 roku.

Również koreańskie giełdy kryptowalutowe zmieniają swoje polityki, aby przestrzegać nowych przepisów dotyczących cyfrowych aktywów. Na początku tego tygodnia, trzecia co do wielkości giełda w kraju, Coinone, ogłosiła plany zablokowania wypłat do niezweryfikowanych portfeli zewnętrznych.

korea południowa kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.