Konsultanci i prawnicy FTX zarobili 103 mln USD w I kwartale | Wiadomości | CrypS.

Konsultanci i prawnicy FTX zarobili 103 mln USD w I kwartale

Dawid Kucharczyk
ftx (1)

Firmy prawne i konsultingowe obsługujące upadłą giełdę FTX wystawiły rachunki na łączną kwotę 103 mln dolarów za pierwszy kwartał 2023 roku. Tak wynika z dokumentów sądowych.


Firmy Sullivan & Cromwell, Alvarez & Marshal, AlixPartners, Quinn Emmanuel Urquhart & Sullivan oraz Landis Rath & Cobb zażądały za swoje usługi w marcu 36,4 mln USD. W styczniu kwota ta wynosiła 34,2 mln USD, a w lutym 32,5 mln USD.

Nowojorska kancelaria Sullivan & Cromwell otrzymała najwyższe płatności w wysokości 14,1 mln USD za marzec i 44,4 mln USD narastająco za pierwsze trzy miesiące 2023 roku.

ftx

Następna była firma konsultingowa Alvarez & Marsal. Otrzymała ona w marcu 13,8 mln dolarów za dziesiątki tysięcy godzin, które jej pracownicy poświęcili na analizy finansowe i procedury księgowe.

Prawnicy Quinn Emmanuel Urquhart & Sullivan i Landis Rath & Cobb zażądali w marcu odpowiednio 3,19 mln dolarów i 644 tys. dolarów. W sumie trafiło do nich odpowiednio 7,3 mln dolarów i 1,9 mln dolarów za pierwszy kwartał.

Z kolei firma doradcza AlixPartners otrzymała 4,51 mln USD za marzec i 10,2 mln USD za pierwszy kwartał. Firma zajmowała się analizą produktów DeFi oraz tokenów posiadanych przez FTX.

W lipcu prawnicy giełdy wypuszczą plan reorganizacji. Prawdopodobne jest, że platforma wystartuje po raz kolejny. Według prezentacji dla sądu w marcu, FTX miał zagregowany niedobór aktywów w wysokości 8,7 mld USD na pokrycie roszczeń klientów.

ftx (1)reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.