Kolejny Exploit: ChainSwap traci 99% wartości | Wiadomości | CrypS.

Kolejny Exploit: ChainSwap traci 99% wartości

Zerelik Maciej
chainswap exploit

ChainSwap stał się kolejną ofiarą coraz częstszych exploitów występujących w ekosystemie zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Czym jest ChainSwap?

Protokół ChainSwap działa jako most DeFi służący do bezproblemowego przenoszenia aktywów między różnymi blockchainami, takimi jak Ethereum (ERC20), Binance Smart Chain (BSC) i ECO Chain. Ponadto planuje zbudować rozwiązania cross-chain dla Bitcoina, Polkadot, i Solana – tak samo jak zrobił z Polkastarter w marcu.

W maju, projekt otrzymał inwestycję wartą 3 miliony dolarów od wiodących inwestorów branżowych, w tym Alameda Research, NGC Ventures i OK Block Dream Fund (OKEx). ChainSwap powiedział wtedy, że zamierza wykorzystać zebrane fundusze, aby przyspieszyć swoją wizję stania się wielołańcuchowym mostem.

ChainSwap traci 99%

ChainSwap doznał drugiego w tym miesiącu exploita, który dotknął projekty wykorzystujące ten protokół. Najnowsze naruszenie spowodowało, że większość z tych tokenów, w tym rodzime tokeny ChainSwap ASAP, straciły co najmniej 95% swojej wartości natychmiast po incydencie.

Projekty, które były zaangażowane w exploit obejmują Wilder Worlds (WILD), Antimatter (MATTER), Option Room (ROOM), Umbrella Network (UMB), Blank, Nord Finance (NORD), Razor Network (RAZOR), Peri, Unido (UDO), Oro, Vortex (VTX), Corra (CORA), ROCKS, Dafi i Unifarm (UFARM).

Po wystąpieniu exploita, zespół ChainSwap poinformował na Twitterze, że obecnie badają atak i zapewnią plan rekompensaty dla wszystkich dotkniętych osób.

Zespół Chainswap zamroził adresy tokenów mapujących BSC, aby odfiltrować adresy hakerów. Salda mogą tymczasowo pokazywać 0, dopóki nie skończymy filtrowania. Naruszony został inteligentny kontrakt, a nie portfele, które weszły w interakcję z Chainswap. Środki z poszczególnych portfeli są bezpieczne.

– czytamy w tweecie

Nie pierwszy raz

ChainSwap, zanim padł ofiarą ataku po raz drugi, próbował jeszcze zrekompensować użytkownikom wcześniejszy exploit z 2 lipca 2021 roku. W dniu 2 lipca projekt ogłosił, że doszło do naruszenia jego inteligentnego kontraktu, a hakerzy wyciągnęli z portfeli użytkowników aktywa o wartości około 800 000 dolarów.

W planie kompensacyjnym, ChainSwap stwierdził, że zauważył anomalię na swoim moście, a niektórzy użytkownicy skarżyli się, że „ich monety zostały aktywnie wycofane z portfeli, które weszły w interakcję” z protokołem.

Sektor DeFi stał się placem zabaw dla hakerów, odkąd zaczął on przeżywać rozkwit. Prawie każdego miesiąca pojawia się co najmniej jeden raport o platformie DeFi, która traci kilka milionów dolarów. Tylko w maju, projekty takie jak BurgerSwap, Spartan Protocol, PancakeSwap i Pancake Bunny straciły łącznie 83 miliony dolarów.

chainswap exploit
reklama
reklama