Kolejna transakcja Ethereum z prowizją 2.6 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Kolejna transakcja Ethereum z prowizją 2.6 mln dolarów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ethereum

Wczoraj miała miejsce niezwykła sytuacja w sieci Ethereum. Ktoś zapłacił 10 668 ETH (ponad 2,6 miliona dolarów) opłaty transakcyjnej, podczas gdy wartość przelewu wynosiła zaledwie 0.55 ETH.

Dziś po raz kolejny z tego samego portfela wysłano 350 ETH, a prowizja tak samo jak wczoraj wyniosła 10 668 ETH. Kopalnia, która wydobyła blok, wezwała właściciela adresu do kontaktu w celu rozwiązania zaistniałej sytuacji.

2,6 mln dolarów w opłatach transakcyjnych (ponownie)

Jak informowaliśmy wczoraj, nieznany adres sieci Ethereum wysłał 0.55 ETH do innego nieznanego użytkownika. Intrygujące było to, że opłata transakcyjna wynosiła ponad 2.6 miliona dolarów.

Podczas gdy społeczność spekulowała, że był to oczywisty błąd polegający na odwrotnym wpisaniu zawartości pól “wartość” oraz “opłata transakcyjna”, dzisiaj miała miejsce podobna sytuacja.

16 godzin po wczorajszym incydencie, została dokonana podobna transakcja o wartości 350 ETH. Prowizja tym razem wynosiła dokładnie tyle samo co wczoraj, czyli 10 668 ETH.

transakcja eth prowizja 2,6 mln usd

 

Reakcje kopalni kryptowalutowych

Kopalnią, która obsłużyła pierwszą transakcję była firma Spark Pool. Spółka niemal natychmiast po wydobyciu bloku nr. 10237208 wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie . Poinformowała ona, że rozpocznie dochodzenie oraz podkreśliła, że “ma doświadczenie w odpowiednim postępowaniu w podobnych przypadkach. Ponad rok temu firma wydobyła blok 7238290, który zawierał transakcję o wartości 0.1 ETH, a prowizja wynosiła 2100 ETH.

Dzisiejsza transakcja została włączona do bloku 10241999, który został wydobyty przez inną kopalnię o nazwie Ethermine. Firma zareagowała bardzo szybko i zamieściła na Twitterze informację, że nadawca powinien się z nią natychmiast skontaktować, aby rozwiązać tę sytuację.

 

 

Jeśli problem z pierwszą transakcją był rzeczywiście ludzkim błędem, to dzisiejsza transakcja stanowczo zaprzecza tej teorii . Nawet jeśli osoba inicjująca ponownie pomyliła pola na “wartość” i “opłatę transakcyjną”, 350 ETH nadal jest zbyt wysoką prowizją za transakcję w wysokości 10 668 ETH. Może to oznaczać, że w systemie istnieje poważniejszy błąd, który wymaga dokładnego zbadania.

ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.