Koinly pomoże użytkownikom Revolut rozliczyć podatek | Wiadomości | CrypS.

Koinly pomoże użytkownikom Revolut rozliczyć podatek

Dawid Kucharczyk
Revolut staking

Revolut i dostawca zautomatyzowanego rozwiązania do raportowania podatkowego Koinly nawiązali współpracę. Jej efektem będzie integracja Koinly z linią usług firmy fintech.


Po subskrypcji rozwiązania Koinly, aplikacja będzie automatycznie synchronizować transakcje kryptowalutowe, aby dokonać niezbędnych obliczeń. Nowi klienci usługi mogą spodziewać się zniżki w wysokości do 60%.

Inicjatywa została wdrożona przed amerykańskim terminem składania wniosków podatkowych – kwietniem 2023 roku. Firma fintech ostrzegła przed odpowiedzialnością prawną, jeśli użytkownicy nie wywiążą się ze swoich zobowiązań wobec państwa.

Koinly generuje odpowiednie deklaracje, ale nie przekazuje informacji władzom.

Podatki od krypto w USA

W marcu 2023 r., The Wall Street Journal poinformował, że prezydent USA Joe Biden planuje zebrać 24 miliardy dolarów w podatkach od krypto inwestorów w roku podatkowym 2024.

We wrześniu 2022 roku ujawniono, że IRS wyśle wezwania do raportowania użytkowników aktywów cyfrowych, którzy nie zgłaszają swoich dochodów do agencji. Będzie to możliwe po uzyskaniu odpowiedniej zgody sądu.

Wcześniej Departament Skarbu USA wydał zaktualizowane wytyczne dotyczące cyfrowych kolekcji, które precyzują status NFT.

Z kolei analitycy Divly szacowali, że liczba osób płacących podatki od krypto wynosi 0,53%.

Revolut stakingreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.