Klienci Atomars organizują się i prowadzą śledztwo w sprawie giełdy | Wiadomości | CrypS.

Klienci Atomars organizują się i prowadzą śledztwo w sprawie giełdy

Michał Misiura
giełda kryptowalut atomars prawdopodobnie dokonała oszustwa przy wyjściu

Grupa klientów giełdy Atomars rozpoczęła śledztwo w sprawie domniemanego exit scamu, dokonanego przez jej kierownictwo. Użytkownicy platformy utworzyli grupę na Discordzie, poprzez którą organizują dochodzenie.

Klienci Atomars zaczęli napotykać trudności z wypłatą środków pod koniec kwietnia. 5 maja na stronie platformy pojawił się komunikat, w którym podano, że CFO giełdy, który kontrolował jej portfele kryptowalut, zniknął. Atomars wyraził smutek z zaistniałej sytuacji i zerwał kontakt z użytkownikami. Wyjaśnieniem dla takiego stanu rzeczy, miała być informacja o tym, że zaginiony dyrektor operacyjny kontrolował także media społecznościowe giełdy.

Szybko ustalono, że nie wiadomo jakie osoby odpowiadały za prowadzenie Atomars. Klienci giełdy zaczęli podejrzewać, że padli ofiarą oszustwa przy wyjściu i rozpoczęli śledztwo na własną rękę, organizując się na Discordzie

Śledzenie bitcoinów z Atomars

Według informacji otrzymanych od użytkowników giełdy, sytuacja na platformie Atomars pozostaje niezmienna od 5 maja. Nie pojawiła się żadna aktualizacja ze strony jej personelu, a zlecenia wypłat nadal nie są realizowane. Z drugiej strony, platforma wciąż przyjmuje depozyty. 12 maja na stronie CoinMarketCap pojawiło się ostrzeżenie związane z sytuacją na giełdzie, jednak agregat pokazuje, że wciąż osiąga ona ponad 58 mln USD dziennego wolumenu.

Klientom Atomars udało się ustalić należący do giełdy adres BTC i śledzą ruch znajdujących się na nim 170 bitconów (ich aktualna wartość to $...). Środki pozostają w ciągłym ruchu i były przenoszone na kolejne adresy po kilka razy dziennie, począwszy od początku maja. Klienci giełdy zidentyfikowali także portfel TRON oraz gromadzą dane dotyczące innych kryptowalut z Atomars.

Uczestnicy grupy przesłali nam także informacje o dwóch pierwszych właścicielach domeny Atomars. Pierwszym z nich był mieszkaniec Chin, a drugim firma sprzątająca z Hamburga. Obecny właściciel pozostaje nieuchwytny.

giełda kryptowalut atomars prawdopodobnie dokonała oszustwa przy wyjściureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.