KB Bank ma uruchomić pierwszy kryptowalutowy fundusz inwestycyjny | Wiadomości | CrypS.

KB Bank ma uruchomić pierwszy kryptowalutowy fundusz inwestycyjny

Anna Sutowicz
Korea Południowa: Yoon Suk-yeol wygrywa wybory. Zobowiązał się do deregulacji sektora krypto

KB Bank spodziewa się uruchomienia kryptowalutowych funduszy giełdowych (ETF) i produktów terminowych. To pierwszy kryptowalutowy fundusz inwestycyjny oferowany przez bank w Korei Południowej.

Kookmin Bank (KB) przygotowuje się do zostania pierwszym bankiem w Korei Południowej oferującym kryptowalutowe produkty inwestycyjne inwestorom detalicznym. Ogłosił wczoraj, że utworzył Komitet Przygotowawczy do spraw Zarządzania Aktywami Cyfrowymi. Komitet ma ocenić możliwości produktów i strategii dla aktywów cyfrowych oraz funduszy inwestycyjnych.

Plany banku zostały potwierdzone w oficjalnym komunikacie. Szef działu Index Quant Management Honggun Kim powiedział, że:

Uruchomimy fundusz akcyjny oparty na wirtualnych aktywach itp. Planujemy również publikować periodyki.

Wedle platformy badawczej MacroTrends, KB Financial Group jest największą grupą w kraju pod względem zysku netto. We wrześniu 2021 roku uzyskała w aktywach blisko 520 mld USD.

Rynek coraz bardziej podatny na inwestycje w kryptowaluty

Wprowadzając nowy fundusz inwestycyjny dla swoich klientów, Kookmin Bank odpowiada na rynek, który staje się coraz bardziej podatny na inwestycje w kryptowaluty i tokeny niezamienne (NFT ). Banki południowokoreańskie są obecnie ograniczone lokalnymi przepisami dotyczącymi bezpośredniego oferowania usług handlu kryptowalutami.

Obecny KB Kookmin Bank został utworzony w 2000 roku. Świadczy usługi finansowe dla konsumentów o średnich i niskich dochodach. To czwarty co do wielkości bank w Korei Południowej. 

Prawdopodobnie jeszcze w 2020 roku bank złożył wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego platformy powierniczej KB Digital Asset Custody (KBDAC). Wówczas media sugerowały, że złożenie wniosku o rejestrację znaku towarowego może wskazywać, iż bank ma już za sobą większość procesu tworzenia platformy.

Prace nad platformą rozpoczęły się w lipcu 2020 roku. Wówczas KB Kookmin nawiązał współpracę z Atomrigs Labs dotyczącą opracowania rozwiązań służących do zarządzania aktywami.

Korea Południowa: Yoon Suk-yeol wygrywa wybory. Zobowiązał się do deregulacji sektora krypto
reklama
reklama