Koreański bank zapowiada kryptowalutowe usługi powiernicze | Wiadomości | CrypS.

Koreański bank zapowiada kryptowalutowe usługi powiernicze

Mariusz Przepiórka
Republic of Korea - cryptocurrency

KB Kookmin, jeden z największych banków Korei Południowej, zamierza zaoferować cyfrowe usługi powiernicze dla zasobów wirtualnych denominowanych w bitcoinach i ethereum.

Według informacji Digital Today, bank złożył już wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego platformy powierniczej KB Digital Asset Custody (KBDAC).

Wszystko wskazuje na to, że platforma wystartuje w ciągu najbliższych kilku miesięcy, jednak konkretna data jeszcze nie została ujawniona. Media sugerują, że złożenie wniosku o rejestrację znaków towarowych może wskazywać, iż bank ma już za sobą większość procesu tworzenia platformy.

Prace nad platformą powierniczą rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku. Wtedy to KB Kookmin nawiązał współpracę z Atomrigs Labs w zakresie opracowania rozwiązań służących do zarządzania aktywami. Spółka zlokalizowana w Seulu zajmuje się m.in. tworzeniem produktów do kryptograficznego zabezpieczania walut wirtualnych. Szczegółów związanych z platformą powierniczą jak dotąd jednakże nie ujawniono.

Republic of Korea - cryptocurrencyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.