Kazachstan zatwierdził regulacje dot. kryptowalut już w pierwszym czytaniu | Wiadomości | CrypS.

Kazachstan zatwierdził regulacje dot. kryptowalut już w pierwszym czytaniu

Anna Sutowicz
Kazachstan zablokował 5 nielegalnych giełd

12 października Niższa Izba Parlamentu Kazachstanu zatwierdziła w pierwszym czytaniu 5 ustaw regulujących emisję i obrót kryptowalutami w kraju.


W środę Niższa Izba Parlamentu Kazachstanu zatwierdziła w pierwszym czytaniu ustawy regulujące emisję i obrót kryptowalutami w kraju. Posłowie przygotowali ustawę branżową o aktywach cyfrowych Republiki Kazachstanu oraz 4 powiązane regulacje.

Każda operacja handlowa z kryptowalutami ma być przeprowadzona w oparciu o Międzynarodowe Centrum Finansowe Astany. Mining kryptowalut będzie regulowany i licencjonowany przez Ministerstwo Rozwoju Cyfrowego, Innowacji i Lotnictwa. Kazachstan chce w ten sposób uniknąć ryzyka dla systemu finansowego.

Ustawy wprowadzają również kontrolę nad zużyciem energii w górnictwie. Ministerstwo Energii otrzymuje uprawnienia do kwotowania ilości energii elektrycznej w zależności od zbilansowania systemu. Aby uniemożliwić działanie nielegalnych centrów danych zostanie utworzony rejestr sprzętu górniczego.

Kazachstan reguluje kryptowaluty

Ekaterina Smyshlyaeva, członek Komitetu do spraw Reformy Gospodarczej i Rozwoju Regionalnego Mażylisu powiedziała, że Kazachstan dotychczas był wykorzystywany:

Kazachstan był wykorzystywany jako dodatek surowcowy branży blockchain. Ustawami zobowiązujemy górników do uzyskania licencji w Kazachstanie, czyli do tworzenia podmiotów prawnych i stania się pełnoprawnymi podmiotami podatkowymi gospodarki. Projekty ustaw zapewniają powiązanie produkcji i obiegu zasobów cyfrowych w jednym ekosystemie.

Jest to szczególnie ważne w świetle ostatnich zmian w technologii wydobycia aktywów cyfrowych.

Według niej, obywatele korzystają z usług „czarnego rynku”:

Przenosząc wszystkie transakcje kryptowalutowe na giełdy kazachskie, zapewniamy im przejrzystość. Giełdy kryptograficzne są przedmiotem monitoringu finansowego i zgodnie z projektem zostaną zintegrowane z systemami informatycznymi Państwowego Komitetu Skarbowego.

Prace nad dokumentami normatywnymi będą kontynuowane w komisji profilowej Mażylisu. W styczniu tego roku kazachska spółka zarządzająca siecią elektroenergetyczną wyłączyła zasilanie farm górniczych. Od tego czasu ograniczenie było parokrotnie przedłużane.

Kazachstan zablokował 5 nielegalnych giełdreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.