Kazachstan ograniczył dostawy energii elektrycznej do farm górniczych | Wiadomości | CrypS.

Kazachstan ograniczył dostawy energii elektrycznej do farm górniczych

Anna Sutowicz
Kazachstan

Kazachstan zmaga się z przeładowaniem sieci elektrycznej. Wczoraj Kazachska Spółka Eksploatacyjna Sieci Energetycznej (KEGOC) poinformowała o ograniczeniu dostaw energii elektrycznej do farm górniczych. Dostawa jest zablokowana do lutego.

Kazachstan to jedno z tych państw, które dość mocno odczuwa górników zajmujących się wydobywaniem kryptowaluty. Od wczoraj do końca stycznia 2022 roku krajowy operator sieci elektrycznej (KEGOC) ograniczył dostawy energii elektrycznej do farm górniczych. Potwierdził to także Alan Dordzhiev, szef Krajowego Stowarzyszenia Blockchain i Przemysłu Centrów Danych Kazachstanu.

Powiadomienie o ograniczeniu dostawy energii elektrycznej otrzymały wszystkie firmy, które w Kazachstanie zarejestrowane są jako górnicy. Oficjalnym powodem ograniczenia dostaw jest:

napięta sytuacja związana z zachowaniem równowagi energii elektrycznej i mocy.

Biznes jest w rozpaczy

Alan Dordzhiev, powiedział także, że na skutek ograniczeń górnicy zaczęli masowo opuszczać Kazachstan w celu poszukiwania innych jurysdykcji.

Kazachstan w ostatnich miesiącach był jednym z najbardziej popularnych państw do wydobywania Bitcoinów. Istniejące tam kopalnie kryptowalut zużywają znaczne ilości energii, powodując przerwy w jej dostawie dla ludności. Kazachska Spółka Eksploatacyjna Sieci Energetycznej już w listopadzie ubiegłego roku zapowiedziała, że zacznie racjonować energię elektryczną, a w przypadku problemów z dostawą, zamierza odciąć zarejestrowane instalacje jako pierwsze. Państwo znalazło się na rozdrożu, ze względu na zmniejszenie zasobów naturalnych oraz chęć przejścia w kierunku alternatywnych źródeł energii odnawialnej.

Nie tylko Kazachstan zmaga się z niedoborem energii. W grudniu ubiegłego roku, władze Iranu ponownie nakazały licencjonowanym górnikom kryptowalutowym zawiesić działalność. Taka decyzja wynika z niedoborów energii elektrycznej w mroźnych miesiącach zimowych. Po okresie podobnych ograniczeń, latem 2021 roku, upoważnione firmy mogły wznowić wydobycie we wrześniu. 

Kazachstan
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.