Kanadyjski regulator oskarża Coinsquare o wash trading | Wiadomości | CrypS.

Kanadyjski regulator oskarża Coinsquare o wash trading

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut coinsquare oskarżona o wash trading

Ontario Securities Commission (OSC) podjęła oficjalne kroki prawne przeciwko giełdzie kryptowalut Coinsquare. Zdaniem kanadyjskiego regulatora stosuje ona nielegalną praktykę wash tradingu, aby sztucznie zwiększyć wolumen obrotu na giełdzie.

OSC zarzuca Coinsquare, że stosowała te działania od lipca 2018 roku do grudnia 2019 roku i w ten sposób zawyżała 90% wykazywanych obrotów handlowych.

Oficjalne oskarżenie

Według oficjalnego oświadczenia, regulator prowincji Ontario oskarża CEO giełdy Cole’a Diamonda, założyciela Virgile’a Rostanda oraz jednego z dyrektorów Feliksa Mazera o manipulowanie wielkością obrotu. OSC wyszczególniła, że Diamond wydawał polecenia pracownikom, by angażowali się w generowanie fałszywych wolumenów obrotu, a Rostand zaprojektował i wdrożył zasady pomagające w prowadzeniu nielegalnej działalności. Mazer z kolei od maja 2018 roku do czerwca 2020 roku pełnił funkcję dyrektora odpowiadającego za zgodność funkcjonowania giełdy z przepisami prawa, ale nie sprzeciwiał się tym działaniom.

Giełda z tradycjami

Coinsquare działa na rynku od 2014 roku i oferuje usługi tradingowe na najważniejszych kryptowalutach. Pod koniec ubiegłego roku z jej usług korzystało około 235 tys. klientów. Pierwsze doniesienia o stosowaniu wash tradingu pojawiły się w ubiegłym miesiącu, gdy serwis VICE opublikował m.in. kopie maili i rozmów z komunikatora wskazujące na ten proceder. Część pracowników giełdy również wskazywała na zawyżone wartości obrotu, jednak giełda kontynuowała swoje nielegalne praktyki. Co więcej spółka podjęła działania przeciwko pracownikowi, który zgłosił te nieścisłości.

giełda kryptowalut coinsquare oskarżona o wash trading
reklama
reklama