Justin Sun nie wyklucza fuzji Huobi z Poloniexem

huobi wycofuje 7 tokenów prywatności, w tym Monero i Dash

Giełdy kryptowalut Huobi i Poloniex mogą się w przyszłości połączyć. Tak stwierdził założyciel Tron – Justin Sun, w komentarzu dla The Block.


25 listopada dziennikarz Colin Wu, powołując się na własne źródła, poinformował o planach połączenia obu platform.

Sun zdementował te informacje i wyjaśnił, że obie firmy pozostają niezależne. Nie wykluczył jednak takiego scenariusza w przyszłości.

Przedsiębiorca kupił Poloniex jako członek grupy inwestorów w 2019 roku. Sun początkowo zaprzeczał jakoby był zaangażowany w transakcję.

W październiku 2022 roku Huobi Global zgodził się sprzedać większościowy udział w firmie inwestycyjnej About Capital Management z siedzibą w Hongkongu. Strony nie ujawniły warunków finansowych.

Według Wu ostatecznym beneficjentem zakupu był Sun. Kwota mogła wynieść nawet 1 miliard dolarów.

Założyciel Tron powiedział, że nie jest zaangażowany w transakcję. Przedstawiciele giełdy wyjaśnili, że był on jednym z uczestników rady doradczej spółki.

Jak podaje Wu, przedsiębiorca rozmawiał z zespołem platformy. W swoim wystąpieniu powiedział, że strategia będzie „kręcić się” wokół tokena giełdy HT, a firma nie wróci na rynek chiński.

Huobi przechodzi rebranding

Po tym fakcie Huobi zapowiedziało rebranding i „maksymalne wykorzystanie HT” w celu rozwoju giełdy. W komunikacie prasowym platforma zacytowała jedynie Suna.

Pełniący obecnie funkcję ambasadora Grenady przy WTO, umieścił w opisie swojego konta na Twitterze link do Huobi.

justin sun

 


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->