Justin Sun odchodzi z TRON, by zostać dyplomatą Grenady | Wiadomości | CrypS.

Justin Sun odchodzi z TRON, by zostać dyplomatą Grenady

Maciej Żerelik
Justin Sun kupił obraz Picassa i Warhola za 22 mln USD, aby przekształcić je w NFT

Justin Sun ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego Fundacji TRON, po tym jak został mianowany ambasadorem w Grenadzie.

Justin Sun odchodzi z funkcji prezesa fundacji TRON. 31-letni miliarder ujawnił, że został mianowany ambasadorem Grenady przy Światowej Organizacji Handlu w Genewie. W tweecie ogłaszającym tę wiadomość, Sun napisał:

Przyjąłem zaproszenie i nominację Grenadian Gov. aby oficjalnie służyć jako ambasador, stały przedstawiciel Grenady przy Światowej Organizacji Handlu w Genewie. Będę pracował w pełnym wymiarze, aby reprezentować narodowe interesy Grenady przy WTO.

W tweecie, który zamieścił prezes, pojawiło się zdjęcie pierwotnie opublikowane przez Grenada WTO, oficjalne konto Stałej Misji Grenady przy Światowej Organizacji Handlu. Na zdjęciu widać Suna obok ministra spraw zagranicznych Grenady, Olivera Josepha.

Pomimo zmiany kariery, Sun potwierdził, że nie zamierza odwracać się od swojego projektu, a jedynie ustąpić ze swojej „aktywnej roli lidera”. W osobnym tweecie dodał, że „nadal będzie zaangażowany w społeczność TRON i będzie naciskał na dalszy rozwój blockchaina TRON”.

Sun zdobył popularność w branży krypto w 2017 roku po tym, jak założył TRON Foundation, organizację non-profit z siedzibą w Singapurze, która opracowała blockchain TRON. W ciągu swojej kariery został jednak uwikłany w szereg kontrowersji. Podczas debiutu TRON został oskarżony o plagiat białej księgi Ethereum.

Reputacja samego Suna również nie była nieskazitelna. We wrześniu 2020 r. The Verge opublikował raport opisujący go jako „Hype Man of the Century”. Agencja medialna zarzucała mu, że podczas swojej kadencji w Fundacji TRON stosował groźby, atakował pracowników i łamał prawo.

Justin Sun kupił obraz Picassa i Warhola za 22 mln USD, aby przekształcić je w NFTreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.