Jump Trading pomaga Wormhole po ataku hakerskim | Wiadomości | CrypS.

Jump Trading pomaga Wormhole po ataku hakerskim

Mariusz Przepiórka
Jump Trading pomaga Wormhole po ataku hakerskim

Według doniesień medialnych, po jednym z najbardziej kosztownych ataków hakerskich w historii kryptowalut, firma macierzysta popularnego mostu Wormhole miała wkroczyć do akcji i zabezpieczyć fundusze, aby zapobiec potencjalnym poważnym szkodom w ekosystemie zdecentralizowanych finansów Solana.

W środę w nocy most Wormhole padł ofiarą ataku na swoim połączeniu Solana-Ethereum. Haker ominął zabezpieczenia i wybił 120 tys. ETH o wartości ponad 320 mln USD. Napastnik przeniósł większość środków do głównego łańcucha Ethereum, jednocześnie zatrzymując 40 000 ETH na Solanie i wymieniając część aktywów na inne.

W czwartek, trzy osoby znające kulisy sprawy potwierdziły portalowi CoinDesk, że firma Jump Trading jest odpowiedzialna za uzupełnienie utraconych ETH. Po publikacji artykułu Jump Trading potwierdziła te doniesienia we wpisie na Twitterze.

Wormhole wznawia działalność

Przez krótki czas wydawało się, że ETH bez pokrycia mogą doprowadzić do chaosu na popularnych platformach Solana. Mosty blockchain często działają poprzez zablokowanie aktywów w inteligentnym kontrakcie i emisję równoległego aktywa na innym łańcuchu. Ponieważ haker wybił ETH omijając to zabezpieczenie, prawdziwe rezerwy ETH firmy Wormhole pozostały bez pokrycia.

Współzałożyciel Step Finance George Harrap powiedział, że wiele protokołów opartych na Solanie, które akceptują ETH jako zabezpieczenie, może stać się niewypłacalne z powodu tego ataku. – Jeśli nikt go nie wspiera, a tokeny naprawdę znikną, wtedy Wormhole ETH jest wart [zero] i każdy, kto ma tam saldo, staje się bezwartościowy, protokoły DeFi, użytkownicy, wszyscy – powiedział.

Harrap dodał też, że spodziewa się, że Jump Trading, która jest dużą firmą ze sporym kapitałem (w sierpniu przejęła Certus One, dewelopera mostu Wormhole) podejmie działania, aby odzyskać utracone ETH. W piątek Wormhole potwierdził na swoim profilu twitterowym, że środki zostały przywrócone, a operacje mostu zostały wznowione. Wskazano również, że luka, która umożliwiała atak, została usunięta.

Jump Trading pomaga Wormhole po ataku hakerskimreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.