JPMorgan szacuje godziwą cenę bitcoina na 38 000 USD | Wiadomości | CrypS.

JPMorgan szacuje godziwą cenę bitcoina na 38 000 USD

Zerelik Maciej
jpmorgan

Godziwa cena bitcoina wynosi 38 000 USD, a kryptowaluty wyprzedziły nieruchomości jako jedne z preferowanych „aktywów alternatywnych”. Tak wynika z najnowszego raportu Business Insider, który powołuje się na analityków giganta Wall Street – JPMorgan.


W chwili pisania tego tekstu cyfrowe złoto jest notowane w pobliżu 29 600 USD. Godziwa cena podawana przez ekspertów jest więc o 28% wyższa niż obecna. JPMorgan w nocie do klientów napisał:

Ubiegłomiesięczna korekta na rynku kryptowalut wygląda bardziej jak kapitulacja w porównaniu z sytuacją na przełomie stycznia i lutego 2021 roku. W przyszłości widzimy potencjał wzrostu dla bitcoina i rynku kryptowalut jako całości.

Analitycy spółki holdingowej, w tym Nikolaos Panigirtzoglu, stwierdzili, że rynek aktywów cyfrowych ucierpiał podczas korekty bardziej niż inne „inwestycje alternatywne”, takie jak nieruchomości. Ich zdaniem oznacza to większą szansę na odrodzenie.

Panigirtzoglu już w lutym 2022 r. stwierdził, że godziwa cena bitcoina wynosi około 38 000 USD. W tym czasie wartość cyfrowego złota wynosiła około 43 400 USD.

Przypomnijmy, że w kwietniu prezes JPMorgan Jamie Dimon uznał wartość technologii blockchain i aplikacji DeFi.

jpmorgan
reklama
reklama