JPMorgan: Potencjał wzrostu ETH jest wyższy niż BTC | Wiadomości | CrypS.

JPMorgan: Potencjał wzrostu ETH jest wyższy niż BTC

Konrad Juszczyk
Strateg JPMorgan ostrzega przed osłabieniem Bitcoina

Bitcoin może i jest na większości nagłówków, jednak największy bank w Ameryce – JPMorgan Chase twierdzi, że Ethereum, czyli druga najcenniejsza kryptowaluta na świecie, może być lepszą inwestycją, niż cyfrowe złoto.

Opinia JPMorgan

Według ekspertów z JPMorgan Ethereum jest atrakcyjniejszym obiektem inwestycyjnym w porównaniu z Bitcoinem ze względu na mniejszą wrażliwość na wpływ czynników makroekonomicznych. Od początku roku cena Ethereum wzrosła sześciokrotnie, a Bitcoina o 96%. W rezultacie łączna wartość rynkowa drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji osiągnęła połowę wartości tej pierwszej.

wykres ETH i BTC

W raporcie analitycy największego banku w Ameryce stwierdzają, że rosnąca liczba zastosowań Ethereum jak pożyczki typu peer-to-peer, NFT, gry powinny pomóc w utrzymaniu jego wartości długoterminowo. Warto podkreślić, że analitycy innego banku – Goldman Sachs przewidzieli wzrost Ethereum do 8000 USD do końca roku.

Wzrost rentowności obligacji i ostateczna normalizacja polityki pieniężnej wywierają presję na obniżenie wartości bitcoina jako formy cyfrowego złota, w ten sam sposób, w jaki wyższe realne stopy zwrotu wywierają presję na tradycyjne złoto. – czytamy w raporcie JPM.

Strateg JPMorgan ostrzega przed osłabieniem Bitcoinareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.