J.P. Morgan otwiera Crypto Lab w Atenach

J.P. Morgan otwiera Crypto Lab w Atenach

Anna Sutowicz
JP Morgan Crypto Lab w Atenach

J.P. Morgan z siedzibą w Nowym Jorku, którego dyrektorem generalnym jest Jamie Dimon zamierza otworzyć laboratorium kryptograficzne zajmujące się szyfrowaniem i bezpieczeństwem danych.


Tryone Lobbam, tj. szef platformy J.P. Morgan Onyx ogłosił, że J.P. Morgan otwiera laboratorium innowacji w Atenach. Placówka ma świadczyć usługi badawczo-rozwojowe dla branży płatniczej na całym świecie. Będzie też współpracować z Onyx, jednostką J.P. Morgan skupioną na najnowocześniejszych technologiach, takich jak blockchain.

Laboratorium skoncentruje się m.in. na sztucznej inteligencji i kryptografii związanej z systemami płatności. Lokalny zespół ma składać się z około 50 osób. Do nowego biura przenieśli się obecni pracownicy J.P. Morgan z siedzibą w Atenach, którzy pracują w segmentach bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej oraz zarządzania aktywami i majątkiem. Placówka ma cztery wolne stanowiska inżynierskie, w tym dwóch programistów, jednego inżyniera aplikacji mobilnych i kierownika technicznego – podano w raporcie

Token JPM Coin

J.P. Morgan jest aktywnie zaangażowany w rozwój implementacji blockchain do swoich usług. Firma stworzyła własny zastrzeżony token JPM Coin. To cyfrowe rozwiązanie, które ma umożliwiać natychmiastowy transfer i rozliczanie wielobankowych, wielowalutowych aktywów w autoryzowanej księdze rozproszonej. Pod koniec ubiegłego roku firma zarejestrowała również znak towarowy dla własnego portfela kryptowalut.

JP Morgan Crypto Lab w Atenachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.