Joe Biden gotowy do podpisania zarządzenia wykonawczego dot. krypto | Wiadomości | CrypS.

Joe Biden gotowy do podpisania zarządzenia wykonawczego dot. krypto

Anna Sutowicz
Biden: aktualizacja zasad kryptowalut do 2032 r. dostarczy 11 mld USD dodatkowych przychodów

Prezydent USA Joe Biden prawdopodobnie w tym tygodniu wyda zarządzenie wykonawcze określające plany rządu w kwestii kryptowalut. Dekret ma obejmować między innymi działalność Departamentu Skarbu, Departamentu Handlu i Departamentu Stanu. Takie informacje przedstawił Bloomberg powołując się na zaufane źródła.

Wedle Bloomberga Joe Biden w tym tygodniu podpisze dekret dotyczący kryptowalut. Zamierza zlecić agencjom federalnym dokonanie oceny ryzyka i możliwości kryptowalut w USA. Agencje federalne będą musiały zbadać m.in. wpływ kryptowalut na gospodarkę i bezpieczeństwo narodowe. Zgodnie z raportem Bloomberga:

Rozporządzenie wykonawcze, które jest w toku od zeszłego roku, będzie wymagało, aby agencje federalne w całym rządzie zgłosiły jeszcze w tym roku, co robią w odniesieniu do tokenów cyfrowych. Oczekuje się, że plan zacznie wyznaczać role dla agencji w całym rządzie, od Departamentu Stanu po Departament Handlu.

Dokument ma podobno pomóc w koordynacji agencji, takich jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Komisja ds. Obrotu Towarowymi Kontraktami Terminowymi. Podmioty branżowe już od dawna narzekają, że wytyczne SEC i innych agencji są nieprzydatne. Bloomberg twierdzi, że w dyrektywie może pojawić się również wzmianka o rozważeniu możliwości wydania CBDC. Bank centralny, oświadczył w styczniu, że CBDC w USA może pomóc w utrzymaniu dominacji dolara, ponieważ inne kraje, takie jak np. Chiny, przyjmują już taką technologię.

Intensywna kontrola

Branża kryptograficzna stoi w obliczu intensywnej kontroli ze strony prawodawców. Odkąd zaczęto nakładać ograniczenia na Rosję, w związku z atakiem na Ukrainę kryptowaluty znalazły się w centrum uwagi. Pojawiły się obawy, że organizacje i osoby fizyczne mogą wykorzystać zasoby cyfrowe do ominięcia sankcji.

Amerykańska senator Elizabeth Warren wysłała list do Departamentu Skarbu z zapytaniem, jakie są plany zwalczania ewentualnego „rosyjskiego wykorzystania kryptowalut”. W marcu Janet Yellen sekretarz skarbu USA powiedziała, że ​​departament będzie nadal przyglądał się, w jaki sposób działają sankcje oraz oceniał, czy pojawiają się przecieki. Jednakże niektórzy analitycy i urzędnicy kwestionują skuteczność obejścia sankcji przez krypto, powołując się na ograniczoną wielkość tego rynku.

Biden: aktualizacja zasad kryptowalut do 2032 r. dostarczy 11 mld USD dodatkowych przychodów
reklama
reklama